Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A rabszolga törvényen miért...

A rabszolga törvényen miért akadnak ki sokan?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy nekem eddig se mondta meg senki mennyit túlórázok, és ez után se fogja. Pedig nem vezető pozícióba dolgozom!!

Annyi dolgozok ez után is amennyihez kedvem van.


Nem úgy működik mindenhol hogy az amber akkor túlorazik amikor akar?



2018. dec. 13. 04:02
1 2
 11/18 anonim válasza:
33%
#7 erre van a minőségellenőrzés, de amúgy egyet értek a logikáddal. kinéz pár koki a kormánynak ezért.
2018. dec. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
31%
azért mert nincs agyuk. ahol eddig is szr volt dolgozni ott ezután is szr lesz, a többi munkahelyet meg nem érinti. csak megy a hiszti, mert szerencsétlen ellenzék semmi mással nem tud a médiába kerülni, értelmes javaslataik sose voltak, csak védik a gendert meg a migránst, a melegeket, stb.
2018. dec. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

# Dubitus

"Ha a kollektív szerződés megengedi a túlóra elrendelését, akkor a melósnak túlóráznia kell.


Azért 'kollektív', mert mindenkire vonatkozik, nincs egyénieskedés."

A most elfogadott módosítás ezt nem érinti, a kollektív szerződéssel nem lehet többlet túlórát elfogadni csak amennyit ma is lehetett volna a módosítás nélkül. Amennyivel most emelkedett a lehetséges túlóraszám, arról minden munkavállalóval külön kell írásban megegyeznie a munkaadónak.

2018. dec. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Takács Zs5, majd a Suzuki, Opel, Audi, Mercedes, Bosch, Jabil, Shinwa gyárakban meg társaikban szépen leülnek minden egyes dolgozóval megbeszélni, hogy ha netán úgy alakulna, dolgozna-e ezután heti 6 napot? Nem baj ha nem, de változott a törvény, azt írja, akkor lehet a 250 felett elrendelni a +150 órát, ha belegyeztél. Mi (adott gyár) pedig, hmm tiszteljük a törvényt, utolsó betűig betartjuk, csak ez a fontos (meg a darabszám). Szóval, elvállalsz még 150 órát?


Ezt te sem gondolod komolyan... Mondom, nem tudom mi bajod van, de nem lehet csekélység.

2018. dec. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Én a cég ahol dolgozom, inkább azon van, hogy úgy kell megoldani a vevők kiszolgálását, hogy senki se túlórázzon.


300an dolgozunk, ebből 8 ember érte el idáig a 250 limitet idén. De van akinek csak 20 óra van. Nálunk is munkaerőhiány van.

2018. dec. 13. 13:08
 16/18 anonim ***** válasza:
30%

"Egyszerű. Állásinterjú: -Hajlandó-e Ön akár 400 órát túlórázni? Köszönjük majd értesítjük.- Nyilván azt veszik fel, aki igen."

Azt ugye tudod, hogy eddig is 250 óra volt az alap, 300 óra pedig a megegyezéses max? Eddig valahogy mégsem az volt a jellemző, hogy a 300 óra alapján szűrték a jelentkezőket.

2018. dec. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
3%

Ezért nem kell multinál dolgozni.

Gyerekekxrengeteg megoldás van, ha valaki nem akar egy évben 400 órát túlórázni:


-Menj át egy korrekt, középvállalkozáshoz, ahol egy perc túlórát se várnak el, és semmilyen következménye nem lesz, ha egy percet se túlórázol, ha Te akarsz, jöhetsz, és még rendesen ki is leszel fizetve már a következő hónapban. NE FOLYAMATOS MŰSZAKBAN!! (Hétközbapi túlóra 50%, hétvégi 100% bérpótlék). Én ilyen helyen dolgozom, nem hiszem, hogy ritka lenne.


-Indíts saját vállalkozást, akkor Te leszel a főnök.

-Legyél egyéni vállalkozó, akkor (is) a magad ura vagy.

-Tanulj tovább mérnöknek, mérnök/irodai munkakörökben nem annyira jellenző a túlóra, ha van is, akkor lecsúztathatod.


Rengeteg megoldás van. Ki mondta, hogy maradj egy multinál? Igazából én soha nem is dolgoztam multinál, a jövőben meg pláne nem fogok, legfeljebb mérnökként.

Mellesleg én szeretek túlórázni, én túlóráznék még akár 1000 órát is egy évben.

Mellesleg nem frityeszes vagyok.

2018. dec. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Talán mert senki nem akar feleannyi pénzért tripla annyit robotolni?

Te komolyan azt hiszed, az ember akkor túlórázik, amikor akar?

Nos, nyet. Persze, mondhatod, hogy te ugyan nem fogsz túlórázni. Másnap meg úgy vágnak ki, mint a macskát egészségügyi sétára.

Na, ezért vagyunk kiakadva a rabszolgatörvényen. Majd megtudod, ha olyan pozícióba kerülsuz, neféljcsak...!


"Jön egy megmondóember, aki kimazsolázza a lehető legextrémebb eseteket, mi lesz akkor ha adott törvénnyel visszaélnek, majd úgy adja elő, mintha ez teljesen általános, mindennaposan várható következmény lenne."


Tudod aranyapám, a legtöbb munkahelyen a főnök az isten, és az van, amit ő mond. Ha ő kötelezőnek írja elő a többszörös túlórát, akkor az kötelező is lesz. Aki ellentmond, azt lapátra teszi. Üdv Orbánisztánban, aranyapám.


"A sok birka pedig egyből lázad."


Majd amikor te kerülsz ilyen munkahelyre, aranyapám, te fogsz a leginkább lázadozni, hogy mireföl kell dolgoznod háromszor annyit ugyanannyi pénzért. Majd jössz ide föl ríni, hogy a szemét munkáltató a szart is kihajtja belőled. Ne csodálkozz, ha egy orbitális körberöhögést kapsz válaszul.


"De az az ostobaság netovábbja, hogy akkor minden létező cégvezetőnek kötelezően így is kell reagálnia."


Az pedig a naivság netovábbja, hogy te kis oktondi, azt képzeled, hogy egy monopolhelyzetben lévő főnök nem fog azonnal így reagálni.


"A birkákkal ellenben sikerült ezt elhitetni..."


Mondom, kisapám, ha majd a saját bőrödön tapasztalod, akkor kummogjál itt ekkora paripa arccal.

A mínuszt helyből kaptad is, sutyerák.


" a többi munkahelyet meg nem érinti. csak megy a hiszti"


Ki garantálja, hogy nem érinti a munkahelyek döntő többségét?

Talán TE?????

Röhejes vagy, aranyapám.

A mínuszt megkaptad te is.


" Eddig valahogy mégsem az volt a jellemző, hogy a 300 óra alapján szűrték a jelentkezőket."


Ezt mi alapján is állítod?


"Rengeteg megoldás van. Ki mondta, hogy maradj egy multinál? "


Tudod aranyapám, rengeteg hely van az országban, hol NINCS választási lehetőség. Van 1 munkáltató, vagy húzod neki az igát gombokért, vagy éhendöglesz. Nem lehet mindenkiből vállalkozó, meg MLM-mágus, és Németbe se menekülhet el csak úgy hirtelen ötlettől vezérelve akárki.


"Mellesleg én szeretek túlórázni, én túlóráznék még akár 1000 órát is egy évben."


Örülök neki, lelkiismeretes rabszolga vagy. Az ókori Rómában a helyed, aranyapám, valami praetor ültetvényén, ahol jól odasóztak a bikacsökkel, ha nem mozogtál elég gyorsan.

A te fajtád hamar kiszelektálódik, szaporodni szerencsére nem fogsz.

A mínuszt pedig helyből kaptad.

2019. okt. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!