Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az "o1g" feliratos, vagy...

Az "o1g" feliratos, vagy Orbán 1 g3cy feliratos pénzeket elutasíthatják egy boltban, vagy lehet velük fizetni?

Figyelt kérdés
2018. dec. 22. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:
13%
Ezek a pénzek érvénytelennek tekinthetőek, fizetésre nem alkalmasak. Az eladó ha ilyet lát, kötelessége értesíteni a rendőrséget, akiknek joguk van ezért az illetőt megbilincselni és a rendőrfőkapitányságra szállítani, ahol magánzárkában tárolják addig amíg a bíróság nem hoz ítéletet az ügyben. A büntetés 2-től 5 évig terjedő szabadságvesztés lehet, amit fegyházban kell letölteni. Remélem kielégítő választ kaptál a kérdésedre. :)
2018. dec. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
fel kell írni minden egyes bankjegyre. Utasítsák csak vissza akkor, ha mindegyiken rajta van...
2018. dec. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Természetesen kötelesek elfogadni.
2018. dec. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
nyilván elfogadják azt a pénzt is, amire rá van írva, hisz néha feltűnnek olyan bankjegyek amikre pl számolásnál valaki ráír egy számot, vagy akár valami vicces, vagy kedves üzenetet is felírnak rá néha. ugyanakkor azt gondolom, és remélem nem gond, hogy megosztom a személyes véleményemet, de szerintem kár megrongálni, összefirkálni a pénzeket, főleg egy trágár rövidítéssel, mi van, ha mondjuk a gyereked kap vissza egy ilyen pénzt, hogy magyarázod el neki, hogy mit jelent ami rá van írva? egyáltalán mi értelme trágárságot írni a pénzre? ki kíváncsi rá? számomra pártállástól függetlenül nem politikai teljesítmény az, ha valaki csupán arra képes, hogy trágár jelzőkkel illessen más politikusokat. Ez a kultúra halála, szerintem kár a pártoknak egymásra licitálnia, hogy ki tud prolibb módon viselkedni a másik emberrel szemben, és sajnálatosnak tartom, ha a hazai politikai kultúra idáig süllyedt.
2018. dec. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Elméletileg el kell fogadniuk, ezért is meri mindenki ráírni. Meg hát nyilván azért, hogy terjedjen, hiszen ha nem fogadnák el akkor nem lenne semmi értelme.


Egyébként szerintem remek ötlet volt az egész, mivel a pénz forog és így valóban az egész országba - vidékre is - eljut a dolog, felhívja a figyelmet. Az nekem sem tetszik, hogy pont egy ilyen trágár kifejezés lett ennek a mozgalomnak a jelmondata, dehát így alakult. :D Aki amiatt nem ért vele egyet, hogy trágár azt is megértem, ugyanakkor van egy rövidítés meg egy tök jó logó, talán el kéne felejteni hogy mit rövidít és csak ezt a mozgalmat érteni O1G alatt.

2018. dec. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
#5 miért kéne elfelejteni? Észben kell tartani, és mindenkinek tudni, hogy O 1 G, hiszen az.
2018. dec. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az intelligens válaszokat!

Jó volt olvasni őket :)


Én most nem írnám le a véleményemet arról, hogy pénzre kéne-e írni ezt vagy sem, de valamelyik kommentelő megfogta ezzel a lényeget. Terjeszteni kell, mert aki rákeres arra, hog O1G, vagy a teljes jelentésére, az megtalálja az oldalt és a mozgalmat, és ha csak pár száz embert (de biztos többet) magával ragad a mozgalom, már elértük a célunkat, és megérte!

2018. dec. 23. 06:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!