Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért a fenyegetésért mennnyit...

Ezért a fenyegetésért mennnyit kaphat valaki?

Figyelt kérdés

Ma szilveszterkor jogtalanul, egy vascsővel kezében megfenyegetett valaki, hogy szétveri a pof**kat.

Ezért a tettéér, ha bizonyítani tudom, akkor milyen bűntetést kaphat a bűntetőjog szerint?



2019. jan. 1. 01:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Szájkaratéért szerintem semmit.
2019. jan. 1. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Leginkább csak ejnye bejnyėt kap.
2019. jan. 1. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha tudod bizonyítani, akkor szerintem kaphat valamit. Nem mindegy az előzmény sem, mert a körülményektől függ, hogy garázdaságról van szó, vagy zsarolásról.

Ha fizikai kényszerrel, vagy azzal való fenyegetéssel jogtalan haszonszerzés érdekében arra kényszerítenek, hogy valamit tegyél vagy eltűrj, azzal zsarolást követnek el.


[link]


[link]

Természetesen ha az illető egyéb bűncselekmény miatt éppen felfüggesztett kapott, akkor szó nélkül megy a börtönbe, ha bebizonyosodik akármilyen enyhe mértékben a vád, még akkor is, ha ezért önmagában csak ejnyebejnyét kapna.

2019. jan. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

339§ (1) erőszakos magatartás, riadalom keltés miatt 2 évig terjedő szabadságvesztés.


(2) d. (Felfegyverkezve 3 évig.


a 2. bekezdés még tartalmaz más szóba jöhető dolgokat, amik természetesen mind növelik a büntetés mértékét.


Ahogy említettem előző hozzászólásomban, nem mindegy, hogy ez milyen indítékból történt. Amennyiben zsarolás, vagy etnikai, vallási szexuális irányultság miatti üldöztetésről van szó, akkor az odavonatkozó törvényeket is sértik, a feljelentésbe azokat is bele kell foglalni.

(pl. ha azért csinálják ezt veled, mert meleg vagy, vagy mert szúrja valaki szemét a hited, akkor az már elég súlyos. Ezért önmagában is külön 3 évig büntethető.


[link]

2019. jan. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A vascső ebben az esetben már felfegyverkezésnek számít. Sőt bármilyen meglepő és nevetségesen hangzik, még egy nyilvánvalóan vízipisztoly is annak számít, mert nem tudhatja az áldozat, hogy nincs-e pl. sósavval megtöltve.
2019. jan. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Rablás is lehet:

[link]


öt évtől tíz évig terjedő büntetés jár a felfegyverkezett rablásért (vasdoronggal a kezemben azzal fenyegetőzöm, hogy ha nem adod oda a mobilodat, akkor megöllek, megverlek.


Csak a rablásra irányuló előkészületet két évig büntetik


Ide tartozik gondolom a be nem fejezett rablási kísérlet, vagyis amikor nem sikerült elrabolni az áldozat értékét, de ebben nem vagyok biztos.


----

Önbíráskodás [link]

2019. jan. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tehát az is kimeríti az önbíráskodás tényállását, ha csak fenyegetőzik a vasrúddal, fizikailag nem bántalmaz. Itt is az indíték számít.



Iskolapéldának itt egy eset:

És több dolog is lehet egyszerre, hiszen tegyük fel, hogy te roma vagy a tisztességes fajtából, és csapod a szelet egy lánynak. Az apjának nem tetszik, hogy a lánya összeáll egy roma sráccal, ezért fenyegetőzik, hogy szakadjon le a lányáról, mert egy cigánnyal ő nem járhat. Hogy emlékezz az ügyre, még a nadrágodat is elveszi tőled a fenyegetéssel, hogy megleckéztessen.


Ebben az esetben ott közösség tagja elleni erőszak, az önbíráskodás, a garázdaság, a rablás.

2019. jan. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Amúgy azért fenyegetett minket, mert este 7 óra körül a lakóhelye közelében tűzijátékoztunk, mivel a törvény szerint jogos volt. De azért fenyegetett meg, mert neki nem tetszett. Ez elég indíték?
2019. jan. 1. 20:42
 9/9 A kérdező kommentje:
sokszor járok arrafelé. Esetleg javasolnátok, hogy ha legközelebb az utcán összefutnék az illetővel, akkor közöljem vele, hogy bűncselekményt követett el, és hogy bizonyíték birtokában feljelenthetem?
2019. jan. 1. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!