Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kinek mi baja van a rabszolgat...

Kinek mi baja van a rabszolgatörvénnyel? Én nem értem, ez nem kötelező túlóra, hanem megengedett. A munkavállalót nem kötelezhetik rá.

Figyelt kérdés
2019. jan. 6. 19:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
27%
Ülj már le Tündérke a kis seggecskédre!
2019. jan. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Alain Delon ***** válasza:
75%
Nekem meg az a kérdésem, hogy egy olyan ember, aki életében nem dolgozott (Kósa), miért érezte szükségesnek megengedni?
2019. jan. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
67%
Ti ugye csak játszátok a hülét? Mert az nem lehet komoly, hogy egy felnőtt ember ne értse a szitut, mit számít, hogy nem kötelező mikor 200km-en belül nincs másik munkalehetőség??? Gondolkodni ér!
2019. jan. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
43%
4. Nem lehet kellemes ilyenkor ott, a távoli, kies Szibériában élni.
2019. jan. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
62%

Hát igen, ezek a maji fijatalok tüntetnek akik nem tettek le semmitnazbasztalra mert büdös nekik a munka stb.stb...

Pedig tennének le az asztalra sok mindent, csak a buta emberke nem veszi észre hogy lényegében nem csak a rabszolgatörvényről szól, hanem arról hogy ebbe a szent és sérthetetlen, migráns mentes országocskában nem lehet megélni tisztességesen. A munkáltató meg megtehet mindent és ki vagy rúgva ha nem tetszik. Kint ninca kolbászból a kerítés, de sokkal nyugodtabb leszel(mint én, 2 éve kint élek Németországban ahol elvileg ölnek és erőszakolnak a csúnya migránsok). Jó lenne felébredni emberek mert ebből csúnya bajok lesznek... 🙂

2019. jan. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
46%
*semmit az asztalra(telefonról írok)
2019. jan. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Molyember ***** válasza:
81%
Képtelenség megkülönböztetni a trollt, a hülyét és a fideszest. Egyszerűen nem lehet.
2019. jan. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
63%

"Aztán sírva jönnek haza."


Hát ha ez igaz lenne akkor pont nem kellett volna ez a rabszolgatörvény. Sajnos elmennek, az lehet hogy ott sírnak de ide vissza sajnos nem jönnek.

2019. jan. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
56%

#4

Ne viccelj ezzel a 200 km-el! Jószerivel az egész ország alig nagyobb. Millió munka van mindenütt, csak lehet, hogy nem minden falusi utcasarkon van egy gyár, vagy irodaház.

Az egész világon az emberek ingáznak a munkahelyre 50-100 vagy több km-eket, nagyon kevesen vannak abban a szerencsés helyzetben, hogy átsétálnak a szomszédba.

Én pesti lakosként a budai munkahelyemre pontosan annyi idő alatt értem el, mint most 35 km-ről Budapesttől.

De utaztam már napi 120-at is (60 ide, 60 oda) mert eléggé speciális munkakörben dolgoztam, nem eladó voltam a sarki boltban.

Ingáztak az emberek a Kádár rezsimben is, egész Szabolcs megye Budapestre járt a "fekete vonattal"

Csak most vagyunk annyira elkényelmesedve Magyarországon, hogyha 15 km-t kell utazni a közeli városba ahol lenne munka, akkor már a világ összedől!

2019. jan. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
79%

Nekem nem a 400 órával van a legnagyobb problémám. Semmi bajom nem lenne vele, ha havonta kifizetnék a túlórákat. Bár azért azt az önkéntességet hadd kérdőjelezzem meg!

Az én legnagyobb problémám a 3 éves kifizetéssel van!

Igen, tudom, Orbán Viktor azt mondta, a túlórákat havonta kifizetik.

A túlórákat valóban kifizetik minden hónapban. De ha valaki munkaidőkeretben dolgozik, más számít túlórának (na és erről persze mélyen hallgatnak).

Normál munkarendben: ha van az adott hónapban 21 munkanap, akkor az 168 óra. Ami ezen felül van dolgozva, az túlóra, és kifizetésre kerül. Ez eddig tiszta sor.

Munkaidő keret: meg van határozva egy időkeret. Van, ahol 3 hónap, van, ahol 6 hónap, van, ahol egy év (eddig ez volt a maximum).

Ahány munkanap van ezen időszakon belül, annyiszor 8 óra az, amit le kell dolgozni. Tehát összességében ugyanannyit. De nem feltétlenül egyenletes eloszlásban.

Kiadják a munkarendet, ezt előtte max. 96 órával lehet megváltoztatni

Tehát: ha valaki úgy dolgozik le egy hónapban 200 órát, hogy azt időben betervezték, akkor az nem számít túlórának, mindaddig, amíg a keretidőszak le nem telik. Ami ugyebár mostantól akár 3 év is lehet. Mindaddig a munkaidő része. Ha letelik a munkaidő keret, és nem került lecsúsztatásra, akkor túlóra, akkor kifizetik.

Havonta azt fizetik, aminél kevesebb, mint 96 órával előtte jelezték, így a munkarendbe nem betervezhető. Ezeket valóban az adott hónapban fizetik ki. Viszont a többit csak akkor, ha letelik a munkaidő keret.


Nekem ez a legnagyobb bajom a törvénnyel!

2019. jan. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!