Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rám iratott házon nekem kell...

Rám iratott házon nekem kell minden felújítási költséget teljes egészében állnom életem végéig, amit az ott lakó Anyám és az élettársa csak kitalálnak?

Figyelt kérdés
A szüleim rám iratták a házukat már húsz éve (amíg még mindketten éltek).Én vagyok a tulajdonos papíron. Apám már több éve meghalt. A halála után azonnal oda költözött Anyámhoz egy pasi. Azóta velem összeveszett Anyám. És mindenféle munkálatokat végeztet a házon. A költségeit pedig rám veri. Amit nem tudok és nem is akarok én kifizetgetni. Állítólag ez így törvényes és nincs módja hogy ez ellen tehessek. Köteles vagyok ezt így el fogadni életem, vagy az ő élete végéig. A pasiját sem tehetem ki a házból. Mit tehetek hogy ezt meg szüntethessem? Kihez, hova fordulhatok? Hogy érhetem el hogy ne kötelezhessenek rá, hogy bármit is nekem kelljen fizetnem amit kitalál? Tényleg ez így törvényes és köteles vagyok mindent én fizetni?

2019. jan. 10. 06:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy érdemben tanácsot tudjak adni, kell néhány infó!


" És mindenféle munkálatokat végeztet a házon. A költségeit pedig rám veri. "


HOGYAN VERI RÁD?

2019. jan. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 MisterTT válasza:

Hogy lennèl már köteles?

A neveden van de nem te használod..

De ez egy jó veszekedèsi alap.

2019. febr. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 MisterTT válasza:

Ja ès állagmegóvásert sem kell fizetned senkinek semmit. "Mivel tulajdonod azt csinálsz vele amit akarsz..

Ha lebontod a tetőt ès úgyhagyod 50 èvre hogy megegye az idő akkor sem tud veled kezdeni senki semmit.

Nem akarok neked látatlanba se rosszat hidd el ,nállam is hasonló volt a szitu èn tataroztam mindíg szegèny anyám házát míg èlt. "De ez saját döntèsem volt nem holmi kötelezettèg.

Ha kiadnád szerződèssel berbe akkor már lenne valami joga követelőznie a bèrlőnek.

Ha pedig haszonelvezrti jogi szerződese van èdesanyádnak akkor a gondozás karbatartás is az ő feladata.

Ez egyszerű ha belegondolsz.. Ne ragozd túl..

2019. febr. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!