Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kell fizetnem TB-t, vagy...

Kell fizetnem TB-t, vagy bármi mást ha nem Magyarországon lakom, de be vagyok jelentve oda?

Figyelt kérdés

Nem tudom ez az egész hogyan működik, kiskorom óta külföldön élünk és azóta kint járok egyetemre. Viszont a fiók aljából előkerülőve észrevettem, hogy még mindig van bejelentett lakcímem, adókártyám és TB kártyám.


Kell nekem ezt valahol jelentenem? Mi történik, ha minden így marad ahogy van? Vagy ez hogy működik? Ha Magyarországon járok, menjek be egy okmányirodába és jelentkezzek ki a magyar lakcímemről, és minden megoldódik?


GYK olvasgatások után tudtam meg, hogy egyáltalán vannak ilyen dolgok, amit fizetni kell ha nincs munkahelyünk...



2019. jan. 13. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Sem TB-t, sem nyugdíj járulékot, sem szja-t nem kötelező fizetned. Ha Magyarországon dolgoznál, itt keletkezne jövedelmed, az már más tészta lenne, akkor vagy neked, vagy a munkáltatódnak fizetni kéne a közterheket. Ha itt élnél és nem lenne semmilyen munkád, jövedelmed, akkor sem kötelező fizetned a TB-t, de ha valami bajod lenne, akkor csak fizetősben látnának el. Van olyan ismerősöm aki már évek óta Angliában dolgozik, él, és mégis fizeti itthon a TB-t, hogy legyen ingyenes ellátása ha komolyabb baj érné.
2019. jan. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor minden maradhat így, és nem kell görcsölnöm ezen, igaz?

Nem tudom, hogy egyáltalán le lett-e jelentve hogy elhagyom az országot.. Eddig abban a hitben voltam, hogy akinek van magyar lakcíme, annak csak gyűjtik az adósságot.

De akkor szerencsére nem, köszi a választ:)

2019. jan. 13. 18:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá azért a NAV-nál, bár elméletileg már szóltak volna. "Ha itt élnél és nem lenne semmilyen munkád, jövedelmed, akkor sem kötelező fizetned a TB-t, de ha valami bajod lenne, akkor csak fizetősben látnának el." ez például konkrétan hülyeség, ellátnának, csak a TB-t kell befizetned öt évre visszamenőleg. Az angliai ismerősét meg nem értem első posztolónak, elvileg két országban nem fizethet valaki TB-t.
2019. jan. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3 Köszi. Igazából volt bajom legutóbb nyáron amikor otthon voltam, de inkább nem mentem el orvoshoz pont emiatt. Akkor nem is megyek, szóval nem is fizetek.

Én is Angliában élek, és van NHS kártyánk is, én itt kint biztosítva vagyok, gyógyszert is ingyen kapok ha ír ki az orvos.


Viszont azt nem értem, hogy hogy nem lehet két országba fizetni TB-t? Mi van ha másik országban sérülök/betegszek meg? Az NHS fedezi azt is? Vagy van EU-a TB? (Gondolom Angliában már felesleges azzal kínlódni ha van is ilyen, márha kilépnek az EU-ból.)

2019. jan. 15. 20:53
 5/5 A kérdező kommentje:
Illetve az sem probléma ha a bejelentett magyar lakcímem megmarad? Akkor is ha még beláthatatlan ideig nem költözök haza, akár egy évtizedig sem? Végül is saját házba vagyok bejelentve, de egyáltalán nem járunk a környékén se. Csak úgy van.
2019. jan. 15. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!