Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Akkor is kell Magyarországon...

Akkor is kell Magyarországon adót fizetnem, ha nem élek ott, de állampolgár vagyok?

Figyelt kérdés

Olyan országban dolgozom, amivel Magyarországnak nincsen kettős adóztatást elkerülő egyezménye. Magyar állampolgár vagyok, Magyarországon van egy kis lakásom, ezen kívül egy autóm, aminek nem én vagyok az üzembentartója.


Egy kis szigeten dolgozom a turizmusban és itt nincsen adó, tehát nem is vonnak le tőlem semmit.


Elvileg, ha jól olvastam, nekem adót kéne fizetnem Magyarországra, mert nincs kettős adóztatást elkerülő egyezmény a mostani otthonom és Magyarország között és az itteni adó (0%) kevesebb, mint a Magyar.


Amennyiben ez így van, elkerülhető azzal, ha kijelentkezem a Magyar lakcímemről? Kijelentkezhetek úgy, hogy marad egy kis lakásom és változtat ez valamin, ha tényleg adót kéne fizetnem?


Nekem ez ködös!



2017. ápr. 1. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs egyezmèny, akkor igen, kell. Ha àllandò lakcìmed van, akkor is.
2017. ápr. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tehát pusztán azért, mert Magyar állampolgár vagyok, adót kell fizetnem Magyarország felé, habár nem élek ott és nincs onnan származó jövedelmem?


Ez akkor is így van, ha kijelentkezem a Magyar lakcímemről és nem lesz személyim és lakcím kártyám, csak útlevelem?

2017. ápr. 1. 22:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Jogiforum.hu
2017. ápr. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Milyen adóra gondolsz?
2017. ápr. 4. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szja-ra!
2017. ápr. 7. 12:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Az SZJA törvény hatálya kiterjed a belföldi illetőségű magánszemélyek összes bevételére (teljes körű adókötelezettség).


Belföld: Magyarország területe, beleértve a vámszabad területet is.

Belföldi illetőségű magánszemély a magyar állampolgár, kivéve ha egyidejűleg más államnak is polgára és Mo-n nem rendelkezik lakóhellyel, vagy tartózkodási hellyel.


Van még egy-két cifraság benne, de a Te esetedben - ha nincs a külföldi országnak Mo-gal kettős adózást kizáró egyezménye -, akkor igen, kell adózni.

2017. ápr. 8. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!