Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megszűnt hallgatói jogviszonyo...

Megszűnt hallgatói jogviszonyom, kéne TB-t fizetnem, de kijöttem külföldre, itt fizetem. Ezt be kell jelenteni Magyarországon?

Figyelt kérdés
2018. dec. 20. 11:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
2018. dec. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Igen, hiszen a NAV nem látja, hogy te kint fizeted e vagy sem. Bejelented, és onnantól kezdve rendben vagy.
2018. dec. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A külföldön fennálló biztosítást, annak keletkezését követő 15 napon belül Mo-n az egészségbiztosítási szervnek be kell jelenteni.


Ha nem teszed, vagy késve teszed meg, akkor az a meglepetés érhet, hogy az EP szerv átadja az adataidat a NAV-nak, aki előírja a fizetendő járulékot. Ezt 5 évre visszamenőleg bármikor megtörténhet.


Szomszéd srácnak ugrott az itthoni garázs, mert semmiről nem tudott, a címére érkezett NAV-os leveleket senki nem vette át. Előtte ugyanis egyeztetést folytatnának le, ha lenne kivel. Nem volt, árverezték a garázst a tartozás fejében, pedig ha tudott volna róla, visszamenőleg töröltetni lehetett volna. A sok "volna"...


Nem árt, ha nyitsz ügyfélkaput, amint tudsz, hogy tudd külföldről is figyelemmel kísérni az itthoni hivatalos ügyeidet, ha már felkészületlenül indultál külföldre. :)

2018. dec. 21. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hosszabb időre kulfoldre mész be kell jelenteni, hogy ilyen koltsegeket ne szamlazzanak neked semmilyen okbol.
2018. dec. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Több mint 2 éve kint vagyok és most nemrég intéztem el. Egyébként nagyon egyszerű egy papírt kell kitölteni csak. Párom 6 év után jelentkezett ki egy forintjába se került
2018. dec. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
0%
Hazaáruló gcik vagytok! Remélem az ingyenes vagy nagyon olcsó oktatásotok díját visszafizetitek a magyar adófizetőknek hamar.
2018. dec. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!


Ez nem az ő problémájuk. Ha van lehetőség, aki tud éljen vele. Persze nekem sem szimpatikus, hogy az én adóforintjaimon okították őket, aztán mennek egyből külföldre. Ezt a problémát a mi töketlen államunk oldja meg úgy, ahogy van. Láthatóan őket nem zavarja, vagy inkább érdekük fűződik hozzá, hogy így maradjon. Saját érdekre gondoltam, nem másokéra. :)

2018. dec. 25. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6-os te meg egy büdös gyökér vagy :) senkit nem zavar az utálkozásod. Ha nem tudnak itt tisztességesen megélni, elmennek. Majd ha nem csak stadion épül, hanem a körülmények javulnak, akkor nem mennek el. A hazaárulók a jelen vezetők akik tönkreteszik az országot...
2018. dec. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
igen
2018. dec. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Igen, mindenképpen!
2018. dec. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!