Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen bűnlajstrommal engedélly...

Ilyen bűnlajstrommal engedéllyezi az ügyész a közvetítői eljárást ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Adott egy illető.

2008 áprilisában a bíróság elítélte 40 ezer ft pénzbüntetésre üzletszerű csalás,csalás kísérlet és közokirat hamisítás miatt. 2008 októberében egy másik ügy miat lopás vétség és készpénzhelyettesítő fizetési eszköz kísérlet miatt 50 ezer forintra ítélték. 2009 novemberben garázdaság és rongálás vétsége miatt 25 ezer ft-ra ítélte a bíróság.

2014 júliusában lopás és közokirattal visszaélés miatt 6 hónap fogházra ítélték amegyet 1 évre felfüggesztettek. Nevezett a próbaidő alatt semmit nem csinált. Most tavaly decemberben tettenérték,mert akik kihívták rá a rendőröket azt állítják,hogy lefújt egy embert gázsprével ,mert rátámadt de a rendőrök előállították,hogy ez nem önvédelem,hanem garázdaság,közben megállapítást nyert,hogy ellopott 150 ezer forintot attól akit ezt követően lefújt,úgyhogy garázdaság és lopás vétség miatt jelenleg folyik ellene eljárás,aznap őrizezbe vették de másnap elengedték,mert az ügyész lecseszte a nyomozókat,hogy miért vették őrizetbe így az ügyész elutasította a kényszerintézkedést,szabadlábon lehet,de ebből nem ledz semmi ,mert nincs kétséget kizáró bizonyíték.

Aztán illetőt beidézték egy másik rendőrségre,mert azonosították,hogy ellopott 11 ezer forintot bekerített helyről megtévesztéssel még novemberben és ellene lopás vétsége miatt indítottak eljárást,viszont utóbbi ügyben beismerte és megbánta valamint kártalanította a sértettet,a kihallgatás napján vissza is adta a 11 ezret és kérte a közvetítői eljárást. Itt nem vették őrizetbe.


Ilyen bűnlajstrommal,multtal ha felkeresi az ügyészt az illető és kéri,hogy ne vigye bíróság elé ,vajon megengedi?

Esetleg lehet közvetítői eljárás vagy ilyen multtal kizárt.

Innentől semmi hülyeséget nem csinál az illető.


Elnézést a hosszú magyarázatért,csak részletesen leírtam a multat,hogy a válaszolók tudják,hogy mi volt a szitu és ennek alapján tudjanak érdemben válaszolni,mert sokszor azt válaszolják itt hasonló kérdésekre,hogy nem ismerik a történetet és bővebb leírás lenne,jobban tudnának válaszolni.

Ezért magyaráztam meg ilyen hosszan.


Jogi fórumba akartam feltenni,de az már elévült,2015 óta nem ír,válaszol oda senki.

Ezért inkább ide a jogi kategóriába tettem fel a kérdést.


Köszönöm előre is a válaszokat.



2019. jan. 13. 19:56
 1/1 anonim ***** válasza:

"Engedélyezheti"-e ,esetleg. Nincs olyan ,hogy engedélyezi e,mert nemtudhatjuk,hogy mi játszódik a fejében és semmiképp sem kötelező engedélyeznie.


Az ilyen ember egyrészt ostoba,másrészt kleptomániás (ami egyébként enyhítő körülmény,mivel egy állapot/betegség).


Hogy lehet ennyiszer lopni? Ráadásul ilyen bénán,ilyen piti összegeket? Nem aztmondom,hogy lopj sokat,de ha már lopsz akkor úgy csináld ,hogy megérje.

A másik dolog,,miért írod E/3-ban ,mikor tökre levágós,hogy magadról van szó?


Ahogy az elején leírtam ,nemtudhatjuk hogy döntene az ügyész. Úgy dönt ahogy akar,ha tegyük fel az ügyészek 90%-a aztmondaná,hogy engedélyezi akkor is lehet ,hogy pont a tiednek nemtetszik a fejed és szépen udvariasan kitessékel.

2019. jan. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!