Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Utcán pénzkérés, pénzkövetelés?

Utcán pénzkérés, pénzkövetelés?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, amikor az utcán találkozok vele, mindig pénzt kér, legtöbbször illemtudóan és kedvesen, de néha erőszakosan, hogy "adjak neki azonnal 10ezeret mert múltkor nem tudtam". Ilyenkor lefagyok, ígérem, hogy az majd oda adom, de nem teszem meg. Néha mikor autóval vagyok, akkor is leint, utánam fut, sőt, arra is volt példa, hogy elém ugrott. Szerencsére el tudtam kapni a kormányt.

Szerintetek erre mit tudnék lépni? Szerintetek ha ilyet kér tőlem az utcán, vagy ha autóval vagyok és elém áll, akkor szerintetek érdemes lenne kihívni a rendőröket? Már többször megfordult a fejemben ez a megoldás. Csak attól félek, hogy ha pl. bezárom a zárral belülről az autót, ha látja hogy hívok valakit akkor betörné az üveget vagy megrongálná az autót.

Szerintetek ha megfenyeget, akkor érdemes kihívni a rendőröket, vagy ha elém áll az úton miközben autóval vagyok? Őszintén mondva már eléggé zavar, hogy sokszor azon aggódok, hogy mikor futok össze vele.

Lenne esetleg ötletetek ezzel kapcsolatban?



2019. jan. 20. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:
59%

Meg kell neki mondani, hogy kopjon le, nem te vagy a bankautomata. Ha erőszakoskodik akkor fenyegesd meg, hogy rendőrt hívsz, ha tovább erőszakoskodik, akkor pedig hívj rendőrt.


Arról meg ne hazudozz, hogy eléd ugrott és csak úgy tudtad elkapni a kormányt.

2019. jan. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem hazudozok.....de mivel nem akartam satufékkel megállni neki, ez volt az egyetlen megoldás...
2019. jan. 20. 19:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha legközelebb meglátod akkor előzd meg és kérj te tőle pénzt mielőtt ő megtehetné ugyanezt veled.
2019. jan. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha legközelebb pénzt kér, mondd meg neki, hogy rendőrt hívsz, ha nem takarodik el.
2019. jan. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!