Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy biztonsági őrnél lehet...

Egy biztonsági őrnél lehet műanyag bilincs?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy igazi nem. De műanyag?
2019. jan. 21. 17:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Most mutattak rá arra a tényre, hogy a bilincs kényszerítő eszköz.

Tehát azt csak a hatóság alkalmazhat."


Ekkora hülyeséget még nem olvastam.


"Az őröknek szerződésből kifolyólag több joga van bizonyos területeken, mint másoknak."


Idegenekkel szemben? Nincs több joga. Ha én szerződöm veled, hogy aki a telepemre behatol azt lelőheted, akkor te le is lőnéd?

2019. jan. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit nem értesz a bilincsen.


2: Ha egy nagy vállalatnál a takarító felszólít, hogy igazold magad, megteszed? Nem. Mivel a takarító nem igazoltathat.


A vagyonőr igen. Többet kérlek ne válaszolj.

2019. jan. 24. 01:33
 13/16 A kérdező kommentje:
Ui: magánterületről van szó.
2019. jan. 24. 01:33
 14/16 anonim ***** válasza:

A vagyonőr SEM igazoltathat senkit.

Se magánterületen, se közterületen.

2019. jan. 24. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Ha nem igazolja magát valaki a személy- és vagyonőr számára, akkor a vagyonőr kihívhatja a rendőrséget, amennyiben ez magánterületen történik.


"26. § (1) A vagyonőr a megbízó közterületnek nem minősülő létesítményének őrzése során jogosult: *


a) a területre belépő vagy az ott tartózkodó személyt kiléte igazolására, a belépés, illetőleg a tartózkodás céljának közlésére, jogosultságának igazolására felhívni, ennek megtagadása vagy a közölt adatok nyilvánvaló valótlansága esetén - a megbízó eltérő rendelkezésének hiányában - az érintett belépését, ott-tartózkodását megtiltani, és távozásra felszólítani"


Azt hiszem ezzel le is zártuk a témát.

2019. jan. 24. 03:32
 16/16 anonim válasza:
Vagyonőr nem igazoltathat!!!!Felszólíthat személyazonosságod igazolására fényképes igazolvánnyal.Pl.a rendőr igazoltathat,ez azt jelenti,hogy kéri az adataidat egy adatbàzisból.
2021. nov. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!