Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A Soundcloud kiadhatja az...

A Soundcloud kiadhatja az adataimat a magyar hatóságoknak?

Figyelt kérdés
Lényeg, hogy csinálunk egy havi megjelenésű podcastot, és egy pár napja kaptam egy eléggé fenyegető levelet (e-mailt), amiben azzal vádolnak, hogy a "lekérhető rádiós szolgáltatás" nincs bejelentve az NMHH-nak, és ha ezt nem teszem meg, értesítik a hatóságot. Lényeg, hogy helyi politikai dolgokról ugatunk benne, persze álnéven, mert ilyen időket élünk most. Amúgy egy amerikai platformhoz mi köze az NMHH-nak? :D Szóval én alapból tennék az egészre, de a barátnőm kicsit beparázott, ő az államigazgatásban dolgozik.

2019. jan. 22. 09:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Másold már be ide a levelet, mert nekem valami bűzlik. Podcasteket nem kell bejelenteni, legfeljebb, ha szószerint élőben nyomnátok és valamelyik rádiós frekvencián is elérhető lenne.

Meg tovább olvasva az írásodat, mi az, hogy NMHH értesíti a hatóságokat? Ilyen esetekben ők az illetékes hatóság, ők szabnának ki büntetést. Ezt ne úgy képzeld el, hogy fogja a rendőr és rádrúgja az ajtót és lefoglalja a mikrofonodat. Pénzbírságra szoktak büntetni legfeljebb, de azt se tartalom miatt, ha az nem sérti a sugárzási jogszabályokat (ne olyanra gondolj, hogy túl sokat káromkodsz, hanem mit tudomén, délelőtt 10 órakor arról beszélnél élőben egy frekvencián miként dugtad meg a barátnődet, stb.).

2019. jan. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Erre vonatkozóan nemzetközi törvények vannak (lényegében alapos ok és eljárás kell hozzá). Ezen felül önmagában a "fenyegető levél" érdektelen. A feladótól, meg annak a lehetőségeitől függ. Ma a fenyegetés mindennapos jelenség.
2019. jan. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
43%

Ha politikai dolgokról "ugatsz", akkor tisztában vagy avval hogy itt diktatúra van! Szép lehetsz, de okos nem!


A döglött kutyát sem izgatja hogy jogod van -e ahhoz amit csinálsz! Ha nem tetszik valamelyik fidesznyiknek a pofád, kicsinálnak! Vagy hagyd abba amit csinálsz, vagy válts TOR böngészőre! Esetleg disszidálhatsz is. :)

2019. jan. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is furcsa ez a dolog - mi köze az NMHH-nak egy podcasthoz?
2019. jan. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!