Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem reálisan van megoldv...

Miért nem reálisan van megoldva a választási törvény és miért söpörnek félre 2 millió embert ha nem szavaznak?

Figyelt kérdés
Pl van 8 millió választópolgár és nem szavaz 2 millió akkor miért tesz ugy a törvény mintha a 2 millió ember nem is létezne?
2019. jan. 22. 14:01
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Mert most van ez a hazugság hogy 2/3 meg minden miközben az ország fele se szavazott rájuk.Zárójeles megjegyzés én pont nem szavaztam szóval ennyit a vádaskodásodról hogy azért irom mert ellenzéki lennék és az zavar hogy nem ők nyertek.
2019. jan. 22. 14:38
 12/19 anonim ***** válasza:
74%

És mi a francért nem szavaztál?

Ha még erre sem voltál hajlandó, akkor semmilyen kritikának nincs helye részedről!

2019. jan. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
56%
Akkor elárulom neked, hogy több európai országban ugyanilyen " aránytalan", a győztesnek kedvező választási rendszer van. Pedig ott nincs Orbán, se Fidesz!
2019. jan. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ha a 2 millió nem szavazó haverod szeretné, hogy figyelembe vegyék a szavazatát, akkor emelje fel a seggét és menjen szavazni!
2019. jan. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
74%

"5 796 ezer szavazó a 8 312 ezerből akárhogy is nézem 2,5 millió embert kihagytak ebből a dologból."


Nem hagyták ki. Megkapták ők is a meghívást a "buliba". Az, hogy ők nem éltek ezzel, az nem a pártok baja (jó, az övéké is, ha nem tudnak szólni hozzájuk). A nem szavazás azt jelenti, hogy rábízzák a választást a többiekre.


"Most a kormánypárt jár jól vele erre utaltam."


Mi van, ha abból a két és fél millióból kettő a fideszre szavaz? Nem mondhatod ki, hogy biztosan nem fog rá, mert utálja. Ha utálja, akkor menjen el, és fejezze ki ezen érzését.


"Pont ezt pofázom hogy nem szabadna hogy egyiknek se kedvezzen !!"


Na de ha a javaslatod szerint szétosztod egyenlően az induló pártok közt, akkor pont az ellenzéknek kedvezel. Sőt, minél kisebb egy párt, annál nagyobb arányban. Azaz a te rendszered is kedvezne valakinek.


"Mert most van ez a hazugság hogy 2/3 meg minden miközben az ország fele se szavazott rájuk.Zárójeles megjegyzés én pont nem szavaztam"


Nos. Ha nem szavazták, akkor fogadd el, hogy a többi, döntések mmghozatalára képes ember (legyen az akármilyen döntés is, alapuljon az a döntés akármin), elment, kifejezte véleményét, szavazott, és ez lett az eredmény. Majd elmész 2022-ben, és szavazol, ahogy neked tetszik. Hiszen a véleményedet így tudod a legjobban kifejezni. Ha csak pártízezer hozzád hasonló "utálomfidesztdenemszavazokmertnincskire" ember elmegy szavazni, szinte random, de legalább a parlamenti küszöböt elérésére esélyes pártra, akkor most nincs kétharmad. Dehát ha valaki egy megbezetett fideszesnél is sötétebb, azzal nem lehet mit kezdeni.

2019. jan. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
60%

"Utolsó a saját sötétségedet árultad el ezzel.Egy kalap alá veszel miközben az se tudod miért nem szavaztam.


Konkrétan nem találtam olyat akire nyugodt szivvel szavaztam volna okostojás."


Mint ahogy sokan mások sem találtak olyat, akit teljes mértékben, jó szívvel tudnak támogatni. Én sem. De ezzel a töketlenséggel, tehetetlenséggel, a "jajarraénnemszavazok" hozzáállással gyakorlatilag elfogadod, hogy a fidesz győzött. Ez még rosszabb, mint ha rájuk szavaztál volna, mivel a lehetőség a kezedben volt, hogy tegyél ellenük - ha akarsz. Nem akartál eléggé. Inkább ráfogod többtíz, vagy akár többszázezer emberrel együtt arra, hogy "nem tudok kire szavazni". Orbán meg rajtatok röhög a markában, és köszöni szépen, hogy ennyire döntésképtelenek vagytok. Egy kalap alá veszlek másokkal? Igen. Ugyanis ugyanott vagytok. A megvezetett fideszes tömeg értelmi szintje alatt. Még őket is többre tartom. Ők legalább tudtak dönteni. Ha másért nem, egy zsák krumpliért. Még az is értelmesebb, mint a "nem tudok kire szavazni".

2019. jan. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
"Mint ahogy sokan mások sem találtak olyat, akit teljes mértékben, jó szívvel tudnak támogatni. Én sem. " Ja és ha valamit sokan csinálnak biztos az a jó.Micsoda érvelés.
2019. jan. 23. 21:18
 18/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
Nagy szavak ezek egy kislány szájából.
2019. jan. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Választásokon az aktuálisan beérkező szavazatokat értékelik ki, ha megvan az érvényességi küszöb, akkor döntést is hoznak az alapján.


Ha csak úgy elosztogatnák a le nem adott szavazatokat, azzal súlyosan törvényt sértenének, oda a választások tisztasága, hisz nem a szavazók véleményét tükrözné.

Egyébként, ha százalékosan osztogatnák el, akkor az eredmény ugyanaz lenne, hisz a százalékok döntenek.

2019. jan. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!