Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nem takarítom el azonnal a...

Ha nem takarítom el azonnal a havat a járdáról és elesik valaki, akkor megbüntetnek?

Figyelt kérdés

A törvény szerint mindenki köteles a háza előtti járdáról a havat eltakarítani és azt síkosságmentesíteni. Ha ezt nem teszi meg és valaki balesetet szenved, akkor az ingatlan tulajdonosát megbüntethetik.

Namármost ha én reggel hétkor elmegyek dolgozni, de nyolckor megered a hó és délben a síkos járdán Makika néni elesik és eltöri a csípőjét, akkor engem megbüntetnek, mert ahelyett, hogy hazarohantam volna havat lapátolni, dolgoztam?



2019. jan. 23. 14:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%
Nem, mert nyilván nem várható el ez senkitől.
2019. jan. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Meg és kártérítést kell fizetned, kórházi költség, egyebek. Ha lerokkan életjáradékot.
2019. jan. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
Attól, hogy nem tudod, hogyan kell havat takarítani, még felelőssé lehet téged tenni. A hóval nem csak akkor lehet kezdeni valamit, amikor már leesett, hanem előre is lehet gondolkozni, és beszerezni olyan szert, amit leszórva megakadályozhatod a lefagyást. Útszóró sónak hívják, és akár Tescoban is lehet venni. "Rendkívül" drága, 10 kilója 700 Ft.
2019. jan. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

"akkor engem megbüntetnek, mert ahelyett, hogy hazarohantam volna havat lapátolni, dolgoztam"


Ezért megbüntetni nem fognak!

Azért perelhetnek be, mert miattad valaki megsérült és kártérítés fizetésére kötelezhetnek (szó sincs "büntetésről").

2019. jan. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Igen felelősségre lehet vonni. Azért mérlegelik a dolgot.

Dolgozol 8-tól 16-ig és 11-kor elkezd zuhogni, és 13 órakor baleset történik az megint más elbirálás alá esik, mintha egy hete ott van lefagyva a jeges hó. Különben, elkezd esni a hó és mindenki hagyná a munkáját és rohanna haza havat takaritani.

2019. jan. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Sztem pl. a károsult indíthat polgári pert ellened. De tényleg bizonyítania kell hogy tényleg csak ettől esett el. És azt azért elég nehéz.

Fényképek tanuk.


De ha tényleg akár 2-3 napos jeges hóolvadék van a járdádon, amitől korcsolyapályaszerűvé vált az aszfaltod, akkor már megállhat.

De ez akkor elég nagy lustaság vagy hanyagság.


Pl. az is kérdés hogy mennyire kell eltakarítani. Pl. van 6 méter széles járda de te csak 2 métert takarítasz de a maradékon csúszik el ahogy át akar kelni a másik oldalra vagy ahogy a fia autójához menne...


Én azért mindig csinálok képet a takarítás után jól jöhet a bíróságon hogy lekotortam.

2019. jan. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Andizsuzsi ***** válasza:
66%

"Azért mérlegelik a dolgot."


Nem mérlegelik, Marika néninek teljesen mindegy, hogy miért nem volt letakarítva.

Meg nem történtekor helyszíni bírság és közigazgatási bírság is kiszabható akkor is, ha nem történt baleset.

Senkit nem érdekel, hogy mikor dolgozol, a járdát el kell takarítani. Vagy összebeszélnek a szomszédok (nálunk ez a gyakorlat), hogy a másik előtt is elszórja, ha az nincs otthon, vagy valakit felfogadsz emiatt, ez a te dolgod és a te felelősséged.

2019. jan. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
39%
Erre valószínűleg az életben nem volt példa. Mármint, hogy valakit sikeresen fizetésre köteleztek volna, ezt inkább amolyan ijesztegetés szintjén mondogatják de érvényt szerezni ennek igen nehéz. Pontosan azért mert csúszóssá egy óra alatt is válhat egy járda és az emberek dolgoznak aztán éjjel sem ugrálnak ki 10 percenként seperni pedig akkor is arra járhat akárki.
2019. jan. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok én sem konkrét példát, de valószínüleg egy jó védőügyvéd itt is elkél.

Szerintem ha lennének ilyen perek, azokról tudnánk, mert ennél sokkal komolytalanabb dolgokról írnak a hírportálok.

Ez pedig sokakat érdekel.

Marika néni bizonyítsa be, hogy az útviszonyoknak megfelelően közlekedett. Lehet, hogy direkt csúszkált, mert előtörtek a gyerekkori emlékei. Vagy menet közben szelfizgetett, és elvesztette az egyensúlyát.

A vádhoz bizonyítékok is kellenek, remélem ez egy ilyen esetben is így lenne, nem csak egy bűnténynél.

Épp a napokban hallottam egy ismerőstől, és pont az időjárásról beszélgettünk, hogy az anyukája, megy a piacra, de még az ismerősöm is próbálta lebeszélni, hogy ilyen jeges úton ne menjen, mert eltöri a lábát. (külterületen él a néni)

De valamit akart venni, és az nyilván halaszthatatlan ebben az ítéletidőben.

Otthon tele a kamra, hetekre való élelem van, de a nyugdíjasok persze a legnagyobb hóban indulnak útnak, meg olyankor is legnagyobb csúcsforgalomban, mint azt már mindenki tapasztalta. Akció van a Tescoban, akkor menni kell, nincs mese. Aztán felpakolva meg elveszti az egyensúlyát. Egyik kezében semmi, a másikban meg 8 kg-s szatyor.

Na ezt is figyelném egy ilyen esetben.

De szerencsére nem jellemző a pereskedés ilyesmi miatt.

Ha lennének ilyen perek, szerintem az önkormányzat meg a közút kapná a legtöbbet, mert az már tényleg pofátlanság, amit művelnek.


Debrecen belvárosa, a legnagyobb forgalmú vasútállomás előtti buszmegállók, épp csak annyi járható rész, amit az emberek kitapostak, de az se tiszta, hanem nyakig latyak.

Az utak nincsenek takarítva, mert ahogy Hofi mondta, "felkészültünk a télre, de be kell vallanunk, hóra nem számítottunk!".

Az autók nem csak akkor csúsznak árokba, ha száguldoznak vagy nyári gumi van rajtuk, hanem egy gyakorlott sofőr is megcsúszhat minden óvintézkedés ellenére, ha csúszik az út, mert a kocsi irányíthatatlan lesz. Remélem ilyenkor is perelhető a közút, mert nem volt eltakarítva az út.

2019. jan. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
#7: És ezt a gyakorlatban hogyan kellene szerinted kivitelezni?
2019. jan. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!