Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szülőtartás van, de nagyszülők...

Szülőtartás van, de nagyszülőknek kötelezettsége nincs?

Figyelt kérdés

Ha joguk van az idős szülőknek szülőtartásra, miért nem kötelezik őket, hogy az unokáikkal foglalkozzanak, amíg egészségileg tehetik és gyermekeik dolgoznak?

Jog és kötelezettség kéne legyen a mérleg két serpenyőjében.


2019. jan. 27. 09:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%

"Jog és kötelezettség kéne legyen a mérleg két serpenyőjében."


Nem mondod!

Hisz megvan/volt a kötelezettségük, megszültek, felneveltek 18 éves (vagy több) korodig elláttak támogattak (lehetőségeikhez képest). Gondolom ezt teljesítették.


Mit szeretnél még ennél is többet "kötelezően"?

2019. jan. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1.-nek:

Számítottam rá, hogy lesz ilyen vélemény is.


A kérdésedre leírtam a választ fentebb.

A tőlük elvárható együttműködésnek nem tesznek eleget, amire sajnos a jogrendünk nem szabályoz.

2019. jan. 27. 09:54
 3/12 anonim ***** válasza:
26%

Én nem hiszem, hogy ezt a kérdést komolyan gondolod!

A gyerek vállalásáról, megszületéséről a szülők döntenek és nem a nagyszülők, tehát a velük való minden tevékenység a szülők feladata.

Hogy is képzeled, hogy egy 70+ éves embert kötelezni szeretnél a gyerekeid körüli teendőkben?

Tehát gyakorlatilag a szülőtartást (ami mellesleg 1960-as rendelet!) te bébiszitteléshez kötnéd?

Dolgozzák csak le, ha már kapnak 10-20ezer Ft-ot a jómódú gyereküktől a rászoruló öreg szülők?

Mert jómódú gyerekről van szó, ellenkező esetben nem kötelezik szülőtartásra. (ez is benne van a rendeletben!)

Az idős ember, ha gyerekeket akarna üzletszerűen pesztrálni, akkor bevállalna másoktól (óránként 1500-2000-ért) és nem kellene hálálkodnia a kölyke "adományáért"

Így is sok nagyszülő rengeteget bevállal a nyakába lőcsölt unokák körül, szeretetből, ingyen, erőn felül is, ne akard te még ezt kötelezővé tenni!

2019. jan. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
17%

"A tőlük elvárható együttműködésnek nem tesznek eleget"

Mi az elvárható a részedről?

Pátyolgassák az életképtelen gyermekük életét? Mi az "elvárható" a részükről? Sok szülő még javában dolgozik mikor nagyszülő lesz! (és a nyugdíjkorhatár kitolásával csak több lesz).

2019. jan. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
29%

#4

Igazad is lenne, csakhogy nem is aktív, dolgozó emberekről szól a szülőtartás, hanem olyan idős kisnyugdíjasokról, akik már nem tudnak dolgozni, tehát öregek és a koruk miatt már megfáradtak, millió testi gonddal.

Ezeket akarja a kérdező kötelezni a szülőtartás ledolgozására. Beteges, ami egyes emberek fejében meg tud fordulni!

2019. jan. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Andizsuzsi ***** válasza:
38%

"A tőlük elvárható együttműködésnek nem tesznek eleget"


Nincs tőlük elvárható együttműködés. A nagyszülők dolga a szülők felnevelése. Az unokák felnevelése a szülők dolga.

2019. jan. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Szerintem akik eddig hozzászóltak, azok nem látják át a mai (nagy)családosok problémáját.

Érdemes pl. a fb-on a nagycsaládosok csoportjában utánaolvasni, mekkora gondot okoz ez sok helyen.


Amikor azt írtam h tőlük elvárható módon, akkor arra gondoltam pl. hogy relatív egészséges nagyszülők inkább kirándulgatnak (=tehát nem nyomorékok, hál' istennek), interneteznek stb, csak ne kelljen az unokákkal lenni.


Szerintem ez nem normális és aki jóérzésű ember nem lát ebben kivetnivalót, annak nem jó az értékítélete.

2019. jan. 27. 16:30
 8/12 anonim ***** válasza:
63%

"Szerintem ez nem normális"

De ez lenne a normális, éljék az életüket, meg te is a tiedet. Igazából azt nem értem, hogy minek vállal több gyereket, ha azt az elsővel se boldogul és a nagyi nyakába akarja varrni. Nem a nagyszülők vállalták a nagycsaládot.

2019. jan. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én elég sokat vagyok az unokákkal, mert MEGKÉRNEK rá és rendszerint amikor beteg valamelyik.

Ennek következtében egyik betegségből a másikba esem, mert elkapom tőlük és ami náluk 3 nap, az nekem 3 hét a legjobb esetben is. Ilyenkor aztán engem nem pátyolgat senki, pedig egyre nehezebben gyógyulok fel.

Abban a pillanatban, ahogy ezt nekem "kötelező elvárásként" tálalnák, a színemet nem látnák többet, az biztos!

Azért álljon már meg a menet!

2019. jan. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
43%

A "szülötartás" (rokontartás) nem arról szól, hogy mi van a mérleg serpenyőjében, te kis butus :)

Ez arról szól, hogy O1G szétlopta az országot, nincs pénz, mindenki tartsa el a pereputtyát, mert a fityisz tojik rátok. Ne moralizálj. Menj birkamenetre.

2019. jan. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!