Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szülőtartás van, de nagyszülők...

Szülőtartás van, de nagyszülőknek kötelezettsége nincs?

Figyelt kérdés

Ha joguk van az idős szülőknek szülőtartásra, miért nem kötelezik őket, hogy az unokáikkal foglalkozzanak, amíg egészségileg tehetik és gyermekeik dolgoznak?

Jog és kötelezettség kéne legyen a mérleg két serpenyőjében.


2019. jan. 27. 09:27
1 2
 11/12 Andizsuzsi ***** válasza:
62%

"relatív egészséges nagyszülők inkább kirándulgatnak (=tehát nem nyomorékok, hál' istennek), interneteznek stb, csak ne kelljen az unokákkal lenni"


Mikor kirándulgasson? Amikor már relatív sem lesz egészséges? Gyereket úgy tessék vállalni, hogy annak minden nyűgével-bajával együtt. Ha a nagyszülő tud és akar segíteni, akkor tessék hálásan elfogadni, ha nem akar, akkor tessék azt is tudomásul venni.

2019. jan. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
47%

Maximálisan megértem a kérdezőt.

Ha a szülő megérdemli, mert úgy nevelte a gyerekét ez a kérdés fel sem merülne, gyanítom, nem volt feszültségmentes itt se a kapcsolat, ezért "fajul" ilyen kérdésekig a helyzet.

Szerintem, mindenkinek gondoskodnia kell (saját magának) a nyugdíjas éveiről, ezt hívják ELŐRELÁTÁSNAK.

Nem a leszármazottakat kellene fejni, mert kevés a nyugdíj. Lehetett volna tenni érte az aktív években ELŐRELÁTÓAN, nem pedig kényelmesen dolgozgatni minimál béren, vagy még rosszabb feketén.

Még mielőtt megkövezne valaki, én is átéltem hasonló helyzetet, rokkant szülő, dehogy rokkant, csak nem akart dolgozni, majd amikor visszaminősítették jött a csodálkozás, hogy majdnem semmit kap nyugdíjat, naná, hogy az első lépés az volt a gyerekeit pereli, mert neki az jár, még jó, hogy csak ő gondolta ezt így.

2019. febr. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!