Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elállási jog ebben az esetben?

Elállási jog ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy RX580 4GB videokártyát 60.000Ft-ért.

Mivel nemsokára megjelenik az új generáció, ezért a régit úgy akarja gyorsan eladni az AMD hogy ad hozzá 3db játékot (kód, nem fizikailag).


Sajnos a játékokat még azelőtt beaktiváltam, mielőtt a kártya be lett volna szerelve a gépembe. A kártyáva az a baj hogy coil whine-os. Tehát használat közben "ciceg". Ez sajnos nem garanciális probléma, mert a coil whine a működést nem befolyásolja. Az hogy az ember nem tud megmaradni a gép mellett, az nem számít.


Oké, gondoltam hogy akkor 14napos elállás. Megírtam email-ben a boltnak. Visszahívtak hogy rendben, de az a helyzet hogyha el akarok állni a vásárlástól, nekem kell fizetnem nekik. Ugyanis a 3 játék árát levonják, ami 3000ft-al több mint amit én kifizettem.

Olyan opció nincs hogy deaktiválják, egyszerűen le kell vonniuk.


Na most ti erre mit mondotok?


Legrosszabb esetben eladom hardveraprón vagy jófogáson, bár akkor meg a következő gazdát sajnálom már előre...


Aki nem tudja mi az a coil whine az youtube-on keressen rá, bár mivel ez ilyen magas frekvenciaszerű hang, csak minimálisan képes visszaadni a youtube a hangot.


2019. jan. 30. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Szoftvert nem lehet visszaadni a 14 napos elállással, ha az meg lett bontva (az aktiválással ez lényegében megtörtént). Mivel az a kártya mellé volt, nem kötelesek visszavenni azt. Ha ennyire zavar, add el a kártyát, vannak akik fejhallgatóval játszanak, őket nem fogja zavarni.
2019. jan. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De akkor is ilyet hogyha el akarok állni akkor még nekem kell fizetnem...


Szerintem a törvény nincs erre még felkészülve.


Amúgy abban is biztos vagyok hogy bőven 20k/játék alatt szerzi az AMD a játékokat, el tudom képzelni hogy ilyen pár dollár nekik csak a nagy mennyiség miatt.

2019. jan. 30. 16:58
 3/3 A kérdező kommentje:
Illetve a promóció előtt is 60k volt a kártya, tehát ha pl 2 hónapja vettem volna, akkor is 60k-t fizettem volna, játékok nélkül persze.
2019. jan. 30. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!