Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az alábbi eset ütközik bármily...

Az alábbi eset ütközik bármilyen törvénnyel, előírással?

Figyelt kérdés

Adatvédelmi, adatkezelési ügyben szeretném a segítségeteket kérni.


Dolgozom egy cégnél, ahol a beosztásunkat, fizetéspapírunkat, szabadságtervezetünket egy weboldalon keresztül érhetjük csak el. Ide a munkahelyünk által kapott számsorral (ez a saját, egyedi azonosítónk cégen belül), és egy, magunk által kitalált jelszóval tudunk belépni. Viszont ez elég gyakran nem megoldható, mivel a rendszer egyik pillanatról a másikra letiltja a fiókjainkat.


Ezt úgy tudjuk megoldani, ha kérünk jelszó-emlékeztetőt. Itt meg kell adjuk a munkáltatótól kapott számsorunkat, és egy biztonsági kérdésre a választ. A gond ott kezdődik, hogy a biztonsági kérdés konkrétan az a szöveg, amit válaszként meg kell adnunk. Ezt mi nem módosíthatjuk semmilyen formában, a cég egy munkatársa adja meg.


Ha a fenti műveletsort végrehajtjuk, kapunk egy új, a rendszer által generált jelszót e-mail-ben. Viszont. Ez az e-mail nem hozzánk érkezik, hanem a munkaügyhöz. Ez azt jelenti, hogy a munkaügyes rendelkezik a belépéshez szükséges számsorral (mindent ez alapján intéznek), és a jelszóval is, tehát kérdés nélkül hozzáférhet a mi beosztásunkhoz, fizetési papírjainkhoz, stb. Véleményem szerint ez elég komoly adatvédelmi probléma, viszont nem vagyok jogász, így nem tudom, történik-e konkrét törvénysértés (vagy akár a GDPR megsértése). Az lenne tehát a kérdésem, hogy a cég megsért-e ezzel bármiféle adatvédelmi, adatkezelési törvényt, avagy sem?


Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat, és ha valamit nem fejtettem ki eléggé, nyugodtan jöhetnek a kérdések!



2019. febr. 6. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Hogy tudsz ennyire unatkozni?
2019. febr. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy munkaügyes egyébként is hozzáfér ezekhez az adatokhoz, azért munkaügyes mert ezekkel dolgozik.

Viszont teljesen logikátlan, hogy minek kell egy jelszócserébe bevonni a munkaügyest... rossz a folyamat.

2019. febr. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1: Nem unatkozok, csupán nem szeretem, ha turkálhatnak a cuccaim között. Plusz már sokunknak elege van abból, hogy állandóan azzal kell szórakozzunk, hogy feloldjuk a tiltást.


#2: A gond inkább az, hogy ahhoz a géphez, és az irodához is hozzáférhet boldog-boldogtalan. Nálunk pedig vannak jóakarók, akik szeretnek turkálni mások dolgai között.

2019. febr. 7. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!