Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ház tulajdonjog visszakérése...

Ház tulajdonjog visszakérése lehetséges?

Figyelt kérdés
Adott, egy ingatlan, ahol 50/50%-os a tulajdoni rész. Az egyik fél kéri hogy legyen neki 100%-os tulajdonjoga. De a másik fél ezt nem akarja odaadni. Nincs egyikőjüknek sem semmilyen szerződésük semmiről csak az adásvételi szerződés. Kérdés, ha bíróságra kerül az ügy, és akin követelik a fél ház átíratását, azt mondja a bíróságon hogy ő is hozzáadta a vételár felét, még ha ez nem is igaz, de nem bizonyítható, mit fog ítélni a bíróság?
2019. febr. 7. 10:24
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
80%
Csak úgy odaadni nem fogjá. Ki kell vásárolni, a bíróság nem kötelezheti arra, hogy eladja a részét.
2019. febr. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
60%
Nem mindegy, hogy milyen esetleges családi kapcsolatban állnak egymással a felek.
2019. febr. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
Visszakérés ? Tehát A valamikor B-nek ajándékozta a ház felet ? Vannak esetek, amikor ez visszakovetelheto
2019. febr. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
A két fél bejegyzetlen élettársak 3 éve laknak az ingatlanban.
2019. febr. 7. 10:42
 5/41 A kérdező kommentje:
Nem ajándék. Közös Vásárlás volt.
2019. febr. 7. 10:43
 6/41 anonim ***** válasza:
76%

Akkor mit akar az egyik visszakérni ? Vissza kerni csak azt lehet, ami az övé volt.

Ha vásárolták es anno 2 névre lett bejegyezve, mindegy, hogy ki mit fizetett. Más kérdés, hogy normális ember nem kovetel olyat, amihez valójában semmi köze. Pl én külföldön élek és amikor itt házasságot kötöttem, a férjem mondta, hogy onnantól a háza is hivatalosan közös tulajdon. Viccnek vettem. Aztán pár éve egy hitel ügyintézésnél kiderült, higy nem vicc, valoban ez volt akkor a törvény. Akkor az én kérésemre engem levettek a tulajdoni lapról, így ha véletlenül elválnánk, semmi kovetelesem nem lehetne

2019. febr. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha közösen lett vásárolva, akkor az ő részét ő fizette, akkor nincs mit követelned. Ha a te pénzedből lett megvásárolva az ő része, akkor egyeztess ügyvéddel, de nem sok esélyed van visszakérni. Vettél másnak egy ingatlant felesben, ő a tulajdonos, elvenni nem lehet tőle. Előbb kellett volna ezen gondolkodni.
2019. febr. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
93%

Ki kell vásárolni a másik felet

csak úgy nem iratnak senkire több milliót,

Ha nincs egyesség el kell adni és osztozni

2019. febr. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
És ha nem közös volt a vásárlás? Bíróságon az egyik fél azt állítja hogy közös vásárlás volt, viszont a másik fél meg azt állítja közösen szálltak bele a vételárba fele fele arányban.
2019. febr. 7. 11:04
 10/41 anonim ***** válasza:
56%
Teljesen mind3gy, hogy ki mit állít. Ha vásárláskor közös tulajdonra került, Akkor az közös tulajdon. Senkinek semmit nem kell bizonyitani. Más kérdés, hogy ahogy már fentebb írtam, egy normális ember lelkiismerete nem viseli el, hogy olyanból haszna legyen, amihez ő nem járult hozzá.
2019. febr. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!