Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lakásvásárlás után a tulajdonj...

Lakásvásárlás után a tulajdonjog bejegyzés nélkül is lehetséges a számlák átírása?

Figyelt kérdés
(széljegyezés van)

2015. dec. 3. 22:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Semmiképp!


Az átíráshoz minden esetben kérik az adásvételi szerződést, és van amikor még az átadás átvételi jegyzőkönyvet is.

2015. dec. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

LEHET!


Ugyanis a közműcégek nem kérnek tulajdoni lapot!


Adásvételi szerződés /és amennyiben nem ebben rögzítik a mérőállásokat/, akkor egy külön mérő átadás-átvételi jegyzőkönyv szükséges az átírásokhoz.


A közműcégek honlapján általában ez az átadás-átvételi jkv. le is tölthető. De csinálhattok olyat is, ahol egy ilyen papíron rajta van minden közmű mérőjének az átadáskori állása.

2015. dec. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló, pontosan így csináltuk, csak közben beszéltem az ügyvédnővel és ő riogatott,hogy ha megjön a határozat csak akkor tudja a vevő a nevére venni a dolgokat. :D

Ráb***tt , mert mindent átírattam . :D :D :D

2015. dec. 5. 10:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Némelyik ügyvéd totál buta az ilyen kérdésekben. Mert ha csak józan paraszti ésszel gondolkodunk, totál logikus h. nem kell a bejegyzésig várni.

Ugyanis az jócskán elhúzódhat (pláne régebben a földhivatalok nem voltak éppen villám gyorsak) és addig meg az új tulaj nem tudná a fogyasztását fizetni. Ez mondjuk pl. gázfűtés, egy nagy ingatlan és téli szezon esetében - elhúzódó átírással - rohadt borsos számlákat eredményezne.

2015. dec. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, mondjuk a kérdésből nem egyértelmű, hogy én vagyok az eladó, a lakás átadva....jegyzőkönyvek megírva. A vevő totál megbízhatatlan, úgyhogy kezembe vettem a számlaügyeket....csak a tulajdonjog még nincs bejegyezve, de az összes szolgáltató azt mondta, hogy őket az nem is érdekli. Jegyzőkönyveket+szerződést kértek mindenhol,így elvileg átírva, elmű letiltva.
2015. dec. 5. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!