Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy iskolában telefon beszedet...

Egy iskolában telefon beszedett telefon sérülése során ki a felelős a telefonért, illetve milyen lépések tehetők?

Figyelt kérdés
A telefonok beszedése egy általános iskolában az igazgatóság által elrendelt folyamat. A tanárok első órán beszedik, és a tanáriban egy dobozban várnak a készülékek az utolsó óra végeztével a visszaadásra. Ha ezidő alatt valami sérülést szenved a készülés, az kinek a felelőssége, illetve ilyenkor mit lehet tenni?
2019. febr. 8. 15:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell odaadni. Be a táska aljába és azt mondja a gyerek, hogy nem hozta el.
2019. febr. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
100%

Olyan sok itt a hülye esküszöm! Mi van ha történik valami a gyerekkel? Ki értesítse a szüleit ha nincs nála telefon? Majd hazakúszik?

Nálunk is ez volt mikor általánosba jártam, nekem az okosórám is eltűnt, plusz a telefonomon hirtelen ki lett kapcsolva a mobilnet és le lett némítva, képek törlődtek, messenger üzenetek láttamozva lettek stb.

Ezért nem adtam be egy idő után, a zsebemben volt mert külön kérvényt nyújtottak a szüleim, és perrel fenyegetőztek. És volt rajta zár vagy miap*csa :)

2019. febr. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Alex Fly ***** válasza:
0%

@11: valóban, tanítsuk meg a gyereket, hogy képmutatással, hazugsággal próbáljon érvényesülni és játssza ki a szabályokat.

Biztosan felelősségtudatos és becsületes ember lesz belőle...


@12: olyan iskoláról nem tudokb ahol ne lenne telefon és szükség esetén ne értsítenék a szülőt.

És amennyiben a gyereknek tudta nélkül hozzányúlnak a telefonjához, ez még egy érv amellett, hogy ne vigye oda. Érdekes, én képes voltam kijárni az iskolát mobil nélkül -és az én gyermekem is túléli, hogy nem cipeli az iskolába...

2019. febr. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
#13 Te arra tanítod, hogy a szabályt gondolkodás nélkül követni kell, mert Szabály. Én arra, hogy át kell gondolni, mi lehetett a szabály meghozatalának oka (nyilván az, hogy ne játsszanak a telefonon óra közben), átgondolom, kibírom-e, hogy ne játsszak óra közben (nyilván igen), átgondolom, ezek után van-e értelme beadnom oda, ahol esetleg nem vigyáznak rá és vészhelyzetben sincs nálam (nyilván nincs értelme), és hogyan tudom kijátszani az így értelmetlenné vált szabályt.
2019. febr. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Alex Fly ***** válasza:
0%

@14: nem. Az iskolának van egy házirendje, ami mimdenkire vonatkozik és azzal, hogy oda jársz az iskolába, elfogadod azt.

Ha abban az szerepelb hogy a mobilokat az iskola területén csak a kijelölt helyen lehet tárolni, az azt jelenti, hogy ott kell tárolni és nem táskában vagy más helyen. Ha kifogásod van ez ellen, akkor nem viszed magaddal.

Van éppen elég megtanulnivaló; a csalás, szabályok kijátszása nem tartozik ezek közé. Gondolom ha valaki ugyanilyen lazán értelmezné a szabályokat a te károdra, akkor te lennél az első, aki ezen felháborodna...

2019. febr. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
#15 Én úgy vagyok vele, hogy ami nem árt másoknak, azt hülyeség tiltani. Értelmetlen szabályokat nem tartok be.
2019. febr. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Alex Fly ***** válasza:
0%
@16: és biztos, hogy neked van felhatalmazásod arra, hogy felülbíráld a szabályokat?
2019. febr. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"Én úgy vagyok vele, hogy ami nem árt másoknak, azt hülyeség tiltani."

Nem viccből tiltják az iskolában a mobilt.

Egyrészt ha már ott van a kölöknél, előbb-utóbb előveszi órán, nem figyel, zavarja a többieket, megbukik - és majd a tanár lesz a hülye.

Másrészt szünetben hülyülnek, egyik kiveri a másik kezéből a telefont, összetörik, ki a felelős? Az iskola.

De nézhetjük másik oldalról is a dolgot: aláírnád-e, hogy ha a tanár bármikor észreveszi a gyereked kezében a telefont órán, vagy akár csak megcsörren, megzavarva a tanítást, bármikor a nyolc-tíz év során, azonnali hatállyal kivágják a gyereket az iskolából?

2019. febr. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes így majdnem 3 év távlatából látni ezt a kérdést. Az én fiam most hetedik osztályos. Igazgatóváltás történt az év elején, azóta a házirendbe is bekerült, hogy be kell szednie az ofőknek a telefonokat. Nem értettem vele egyet, de mondtam fiamnak szeptemberben, add be, nehogy bajod legyen belőle. Egy héttel később már más volt a véleményem. Nem is azért, mert tartanék attól, hogy megsérül, mert nem egy hűde nagy érték (az előző telefonomat kapta meg, egy iPhone SE első generációs, talán most ilyen 25-35k a használtpiaci értéke). A probléma azzal volt/van, hogy a fiam lekéste a vonatot több alkalommal is, mert a telefonjára kellett várnia. Nyilván mindjárt mondják "de hát minek neki a telefon, ha be kell adnia" szöveget. Namost, 2022 van már, a telefon nemcsak telefonálásra és baromkodása jó. A fiamnak a vonatbérlete ugyanis a MÁV appban van, így a telefonja nélkül nem tud felszállni a vonatra (illetve fel tud, csak jegyet kell vegyen a jegyvizsgálótól, jegykiadás az állomáson nincs). Úgyhogy a második héttől kezdve nem adta be a telefonját. Ez ment kb. 1 hónapig, amikor az a tanár, akinél az egyik szertár kulcsa volt (ott tárolták a telókat, és ő szokta kinyitni az ajtót) a suli előtt meglátta, hogy neki már a kezében van a telefon, de ő ugye még nem adhatta oda. Fiamnak egy szót nem szólt, kb mikor hazaért, akkor hívott az igazgató. Vagy jó fél órás telefonbeszélgetés volt, próbáltam neki elmagyarázni, hogy a telefonon van a bérlete, pénze, de nem volt hajlandó megérteni. Következő alkmalommal fiam nem adta le a telefont, de mondtam neki, hogy sebaj, hagyja ott, jöjjön haza, adtam neki kp-t, hogy tudjon jegyet venni. Másnap személyesen mentem be az igazgatóhoz, kezemben a vonatjeggyel, hogy lássa, ezért kell a telefon. Magyarázkodott, hogy dehát van pénztár, lehet venni bérletet ott is (hozzáteszem, a két érintett állomáson/megállóhelyen nincs pénztár, se automata). Végül, amikor kiejtettem a rendőrség szót, hirtelen megváltoztak a dolgok. Mondta, hogy háát, végülis ilyen esetben tehet kivételt. Mondtam, na, csak meg lehet ezt is érteni.

Azóta szerencsére nem volt gond, és enyhülni látszik a dolog, fia elmondása szerint aligha van 10 telefon a dobozban, de 28 fős az osztály, tanárok meg nem is szólnak. Szóval szerintem semmi értelme beszedni, nevelni kell (elsősorban a szülőnek, ha tanárt zavarja, rakassa ki óra elején a tanári asztalra, az óra idejére).

2022. jan. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!