Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért mondta nekem az ügyvéd,...

Miért mondta nekem az ügyvéd, hogy miután feljelentettem a delikvenst, küldjem el a másolatát a munkáltatójának?

Figyelt kérdés
Nem értem a lényegét. Pont lesz.rják ott...
2019. febr. 12. 07:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs köze a munkájához akkor csak szimpla kib...ás, nem látom értelmét.
2019. febr. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez az...


Zaklatásról van szó...

2019. febr. 12. 07:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak akkor mondhatod arra a személyre, hogy "delikvens", hogyha a Bíróság kimondja a bűnösségét. Nem kötekedésből mondom, csak legyünk tisztába a szavakkal, nehogy a Bíróságon is így hangoztasd.
2019. febr. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért mondta az ügyvéd ezt, mivel gondolom munkahelyi zaklatásról van szó. És a céged tudja, hogy büntetőper fog menni az egyik alkalmazottuk ellen aki a másik alkalmazottukat zaklatja. De amúgy a HR-en már tudniuk kéne a zaklatásról, mert elsőnek oda kellett volna fordulnod.
2019. febr. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ez a lakóhelyemen van, én nem ott dolgozom.


Azt mondta, ezt kellene tenni. Gondolom egy pióca ez az ügyvéd...


Valóban :)

2019. febr. 12. 14:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha a munkahelye nincs kapcsolatban az üggyel akkor ne küld el a munkáltatójának, mivel ez becsületsértés. És lehet, hogy zajlani fog egy per ellene, viszont ellened is.
2019. febr. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Egyébként ezt más is mondta, hogy továbbítsam...


Én ezt amúgy sem mertem volna megtenni, a feljelentést is húzom már egy ideje...


De akkor miért mondta nekem??? :D Nem emiatt voltam nála, meg félig-meddig távolabbi ismerős, csak beszélgettünk, én meg szóba hoztam, hogy ezzel a fazonnal mit lehetne tenni, hónapok óta zaklat...



Szószerint ezt tanácsolta, hogy továbbítsam a feljelentést a munkáltatójának meg a nőjének, mert utóbbi rágalmazott engem, meg fenyegetett, hogy ő megy feljelenteni... Ekkoe vettem komolyabban...


Nekem eszembe sem volt, de nem momdod, hogy ezzel még én kerülök bajba?? Akkor mit beszél ez az idióta, meg hogy ha a szép szó nem használ, ő biztos, hogy ezt tenné...

2019. febr. 12. 15:29
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyszerű a dolog a zaklatási ügyeknél. Elmész egy ügyvédhez és írtok egy megbízási szerződést. Az ügyvéd ír egy kérelmet annak aki zaklat, hogy ezt ne tegye többé, különben büntetőjogi feljelentést fog tenni. Innenstől kezdve, hogy egy ügyvédi kérvényt kapott nem fog többet zaklatni, de ha mégis akkor bemegy az ügyvédet és te a rendőrségre és büntetőjogi feljelentést tesztek. Át adtok minden bizonyítékot (levelezések, hangfelvételek..stb) amitek csak van. Onnanstól kezdve az ügyészség fogja eldönteni, hogyan tovább. Ha elutasítja akkor nem lesz ügy, ha nem utasítja el akkor további teendőd nincsen. Nem a saját ügyvéded fog védeni és nem neked kell a költségeket fizetni. A zaklató személy ellen az állam lesz.


A munkahelyét felesleges ebbe belekeverni, mert nem szubjektív az ügyben. Ha ilyen leveleket küldessz a munkáltatójának akkor nagyon csúnyán ráfázhatsz főleg, ha a zaklatási eljárás nem jár sikerrel. Akkor nagyon csúnya anyagi kárt fizethetsz neki. Úgyhogy nem ajánlom.

2019. febr. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ez hülye akkor.... :D Annyira állította, hogy tegyem ezt... Persze arra felhívta a figyelmemet, hogy kell sok-sok felvétel, fotó, plusz tanuk, akik azt is tanusítják, hogy ez engem megfélemlít... Hát vannak, olyanok is, akikkel ugyanezt tette...


De nem értem, mire volt jó neki ez, szuper egy ügyvéd... Természetesen eszembe sem jutott megtenni.



Egyébként ezt nekem senki sem mondta, hogy van ilyen, pedig 3 ügyvédet is megkerestem, mindegyik azt mondta, hogy sétáljak be a rendőrségre feljelentést tenni...

2019. febr. 12. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!