Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem lehet fotozni egy...

Miért nem lehet fotozni egy ruhaboltban?

Figyelt kérdés
A mai nap ramszolt a biztonsagi or (arkad), hogy az uzletben tilos fotozni, es ha meg is osztom buncselekmenyt nem de szabalysertest kovetek el, pedig csak egy polot fotoztam le mert ajandekba lett volna. Van erre valami jogi szabalyozas, vagy valami? Tenyleg nem lehet? Masreszt honnan kene tudnom, hogy ott tilos fotozni?

2019. febr. 13. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Magánterületen csak engedéllyel lehet fotózni és videózni, de közterületen is szigorú szabályok vannak rá, pl. akit lefotózol előzetesen engedélyeznie kell.
2019. febr. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Előre tudnod nem kell, ezért szólt.

Szerintem az a logikája, hogy nem közterület, hanem közforgalom számára megnyitott magánterület, és a tulajdonos (tehát nem a boltos, hanem aki az egész épület tulajdonosa) dönthet így.

Hogy mi ennek a logikája? Talán vagyonvédelmi okok, talán, hogy más vásárlók ne kifogásolják, hogy rákerülnek a képre stb.

Mondjuk tényleg zavaró, mert ha egy másik ember véleményére kíváncsi vagy, ő meg elfoglalt, és nincs ideje plázákba járogatni, akkor megnehezíti a dolgotokat.

2019. febr. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Koszi az eddigi valaszokat!

Mert akkor meg megertettem volna ha mondjuk a bejaratnal elkezdem fotozgatni az egesz uzlet belsejet, vagy ki van irva vagy nemtudom, de igy hogy senki nem volt korulottem es lefotoztam ugy egy polot hogy se emberek se semmi nem volt mogotte csak a padlo, es az egesz polo kozelrol... tenyleg szabalysertest kovettem ezzel el?

2019. febr. 13. 14:36
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor tulajdonkeppen barmelyik boltban, legyen az pl h&m vagy bershka, tilos lefotoznom akarmelyik ruhat ugy hogy a kepen nincs semmi mas?
2019. febr. 13. 14:37
 5/10 anonim ***** válasza:
Beviszed a próbafülkébe, lefotózod. A kutya se fog vele törődni.
2019. febr. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Szerintem a bejárat melletti kis matricák között megtalálod a fényképezni tilost is.
2019. febr. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

4-re:

Legalábbis nem árt megkérdezni.

Szerintem a kis magánboltosok rugalmasabbak. A nagy boltoknál ha kiadnak egy főnöki utasítást, azt köteles a beosztott betartani, különben az állásával játszik.

2019. febr. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

kínaiak-vietnámiak szokták csinálni,hogy bemennek a magyar konkurenciához,lefotóznak ezt-azt aztán beszerzik a nagykerben és elkezdik árulni a boltjukban ugyanazt 30-50%al olcsóbban.

vagy csak az árakat mérik fel,hogy mennyivel kell alámenni.

2019. febr. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

OFF, utolsóra:

Ha ugyanattól a nagykertől szerzik be és feleannyiért is érdemes árulniuk (van rajta hasznuk), akkor elgondolkodtató, hogy a magyar boltos mekkora haszonkulccsal dolgozik!

2019. febr. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem éppen mert a legtöbb nagyker kínai.

És egymásnak nem ugyanolyan áron adják mint a magyaroknak hanem jóval olcsóbban vagy akár hitelbe is vihet 100ezres milliós tételt.

Vagy mit gondoltál míért tudnak olyan olcsón működni?

2019. febr. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!