Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hagyatéki tárgyaláson ha 2...

Hagyatéki tárgyaláson ha 2 fél kap egy házat és az egyik kiakarja vásárolni a másikat akkor a jelenlegi árat kell megfizetni amennyit ér vagy a hagyatéki tárgyalásba ami van annak a felét kell kifizetni?

Figyelt kérdés

2019. febr. 13. 17:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Értelemszerűen a felét, amit a hagyatéki bíró, vagy az önkormányzat becsüse megállapított. Ugyanis adóköteles az összeg, észnél kell lenni. Az adóhivatal észrevételezi, ha valamit sokall, vagy kevesel.


Szóval a te 1/2 részed a tiéd, csak a másik örökösre eső 1/2 rész árát kell neki kiköhögni.

2019. febr. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem az tiszta, hogy a felét, inkább az a kérdés, hogy mennyi a fele.

Én úgy értelmezem a kérdést, hogy pl. a hagyatéki tárgyaláskor 14 millió volt a ház értéke, így 7 milliót kellett volna fizetni a feléért annak, aki kivásárolta volna a másikat.

Viszont ha azóta csökkent a ház értéke, mondjuk 10 millióra, állapotromlás miatt, akkor értelemszerűen a fele is csak 5 millió lesz.

VAGY ha nőtt az értéke, pl. felújítás miatt, mondjuk 20 millióra, akkor már 10 milliót ér a fele.


Szóval szerintem erre gondol a kérdező, hogy X évvel később a másik fél kivásárlásakor annyit kell e fizetni, amennyit MOST ér a ház fele, vagy annyit, amennyit a hagyatéki tárgyaláskor ért.


Szerintem ezek amúgy le vannak írva valahol, gondolom kaptak az öröklésről papírokat az érintettek, azokon szerepelnie kell ezeknek a dolgoknak.

De én úgy gondolnám, hogy a ház mindenkori értékének a fele illeti meg az örökösöket. Ha 20 milliót ér, akkor 10 millió. Ha már csak 5 milliót ér, akkor 2,5 millió. Szerintem ez így lenne logikus.

2019. febr. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!