Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » MI alapján számolják ki a...

MI alapján számolják ki a munkanélküli segélyt és kinek jár?

Figyelt kérdés
2005ben dolgoztam utoljára, bejelentett munkám 120.000 ft volt, azóta született két gyerekem, a kisebb most 9hós. Ha két év múlva megyek vissza melózni és nem kapok melót azonnal (mert a régi cég megszűnt), akkor jogosult leszek munkanélkülire?
2010. júl. 1. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen. És a jövedelmed ha jól tudom 65% -a.
2010. júl. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jogosult leszel rá. A munkanélküli segély úgy van megállapítva, hogy az utolsó egy év átlagkeresetének a 65 %át kapod az első három hónapban, utána a mindenkori minimálbér 60%a, max 9 hónapig jár mindenkinek(bár addig remélem senki sem használja ki) továbbá a gyed is jövedelemnek számít. (szerintem a gyed alapja lesz neked az átlagkereset számaításnak) hatalmas összegre ne számíts, éhen halni is kevés az de a semminél több
2010. júl. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Na most beszéljünk arról is kinek jár. Engem az érdekelne mennyi ledolgozott idő kell hozzá és ledolgozott hívonta mennyi ideig jár?
2010. júl. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

kieg.


Minimum 1 év munkaviszony után jár a munkanélküli segély, akkor csak 3 hónapig. Ha két és 3 a legdolgozott év akkor azt hiszem 5 hónpig jár kb. De még 15 év munkaviszony után is csak max. 9 hónapig jár.

Ha nincsen összesen 1 év munkaviszonyod(az nem baj ha több munkáltató) akkor semmiképpen sem jár

2010. júl. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Fél évet melóztam és utána táppénzen voltam majd kaptam a gyedet. Jár?
2010. júl. 1. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!