Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van ilyen féle otthoni betegáp...

Van ilyen féle otthoni betegápolásra való törvény?

Figyelt kérdés
Anyukámat műteni fogják a nyáron, ami miatt 1 hónapig nem emelhet kb. semmit, így szinte semmilyen házimunkát nem tudna otthon elvégezni. Emellett apukám tolószékes, így az ő ápolását sem tudná nyilván megfelelően megoldani. Van olyan munkajogi törvény, ami lehetővé teszi számomra, hogy otthon maradjak vele, vagy a doki jófejségén múlik, hogy ad-e rá nekem táppénzt?

2019. febr. 19. 19:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Időszakos (1 hónapos) ápolás nincs. Vagy fizetés nélkülit veszel ki, vagy tényleg a doki küldhet betegállományba.
2019. febr. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Viszont ha dolgoznak a szüleid, akkor megilleti őket a betegség utáni adójóváírás. Erről orvosi igazolás kell, hogy mettől meddig volt műtét, meg nem tudom, milyen betegség, rengeteg minden van listán és ha csak egy napot is, akkor egész hónapra jár. Ha éppen abban a hónapban nem dolgozik, de az év elején dolgozott, akkor is igényelhető.

Apukádnál szerintem szintén. Ha régóta tart a betegsége, és orvos ezt igazolja visszamenőlegesen, akkor 5 évig intézheti a navnál az önellenőrzés által az adójóváírást, ami több százezer forint. Mindezt egy-két nap melóért. Persze csak akkor, ha van miből jóváírnia, vagyis fizetett be személyi jövedelemadót.

2019. febr. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!