Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Betörők ellen önvédelem?

Betörők ellen önvédelem?

Figyelt kérdés

Azt hallottam pár éve, azthiszem 2012-ben, hogy szigorítottak a BTK-n. Főleg azon a pontján, amire gondolok. Szóval, ha csoportosan, éjszaka és felfegyverkezve törnek be hozzám, akkor milyen jogom van az önvédelemre? Úgy tudom, ez a három együtt elég tágra megíri az önvédelem fogalmát.

Szóval, ha pl. a betörőt meglepetés gyanánt leütném egy lapáttal (akár mint a Reszkessetek Betörők 1-ben), akkor tulajdonképpen az jogos önvédelemnek számít?

Kérem, csak olyan válaszoljon aki olvasta vagy érti is a jelenlegi BTK-t.....köszi



2019. febr. 20. 19:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Ha ez tényleg érdekel, akkor egy ügyvédet kérdezz meg, ne itt kérdezz olyanoktól akik semmivel sem tudnak többet, mint te, viszont igen sok olyantól is kapsz választ, akiknek fogalma sincs, csak "valakitöl hallottam" jellegü dolgokat mondanak, aminek nagy része véletlen sem igaz!
2019. febr. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
mondjuk ez is igaz....vagy esetleg magában a BTK online formájában nézem meg :D
2019. febr. 20. 19:30
 3/16 A kérdező kommentje:
Amúgy szerintetek ha egy lapáttal úgy erősen fejen vágnám, attól elájulna?
2019. febr. 20. 19:31
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Az a baj, hogy ez nem film, hanem a valóság. Egy fejre mért erőteljes ütés egy fém lapáttal valószínűleg nem csak ájulást okozna, hanem koponyatörést, halált is akár.
2019. febr. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
35%
Nem tudom a választ, de van önbíráskodás is, amit te sem tehetsz meg. Ha megsérül emiatt, és semmit sem vitt el végül, akkor te leszel bajban, mert aránytalan megtorlást alkalmaztál. Szerintem legalábbis, én így értelmezem.
2019. febr. 21. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
47%

Tegyük fel éjszaka négyen rád támadnak és te megragadod a lapátot.


Ha fejbe vered és xy össze esik a többiek pedig elkezdenek menekülni te nem futhatsz utánuk hogy na már pedig szarrá verlek titeket most.


Ha az össze esett xy aki elajult tovább véred a földön hogy na ha már a többiek elmenekültek de te megkapod az sem fér bele.


Ha rögtön szólsz a rendőröknek hogy ez még ez történt egy ember eszméletlen a betörők közül mentőt is küldjenek akkor nem hinnem hogy probléma lenne.


Nagyon fontos az önvédelemnel hogy a jogos védelmet egy jogtalan támadás előzi meg.


Ha én az utcán szájba akarlak verni és te egy ütessel önvédelemből kiütsz az jogos önvédelem.


Viszont mikor én a földön fekszem és te belém rugsz meg 3at az már nem jogos védelem mivel már nem volt jogtalan támadás ellened hanem akkor már te támadsz

2019. febr. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

WTF???


Miért lett törölve a válaszom???


KOMOLYAN ÉRDEKEL!

2019. febr. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
16%

Jó lenne tudni a kérdésedben milyen rasszú betörőkre gondolsz, mert aszerint változik a jog.

Ha cigányokról van szó, akkor semmit. Ha megkér, hogy segíts már kivinni a cuccaidat a kapuba, amit elakar lopni akkor segítened kell, ha nem segítesz addig csűrik-csavarják a Fideszes jogvédők míg alsó hangon is nem 1 millió forint kártérítést kellene fizetned + 10 évet leülnöd a börtönben.

2019. febr. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
33%

'Ha cigányokról van szó, akkor semmit.'


Jah, biztos ezért teszik ki cigányok a börtöntöltelékek döntő hányadát.

2019. febr. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
9: Ja, bocs, hogy Borsodban élek és látom, hogy mi van. Akik börtönbe vannak azok már nagyba tolták, nem holmi betörések, stb. Betörésekkel, lopással, stbvel évekkel később visznek be, mert annyira telítettek a börtönök.
2019. febr. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!