Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Teljes munkaidős szerződés,...

Teljes munkaidős szerződés, csúsztatásos munkarend esetén táppénz elszámolása, hogyan történik?

Figyelt kérdés

A fentit, lehet kicsit értelmetlenül fogalmaztam meg, ezért kifejtem: (Példa kedvéért)

Van egy munkaszerződésem, amelyben benne van, hogy "... munkavállalót a munkáltató napi 8 órában alkalmazza TELJES munkaidőben...". Viszont a beosztásomat én csinálom és engedve van a csúsztatás és beosztást előre le kell adnom a tervezet munkanapokkal, ahol engedve van, hogy napi 10 órát dolgozzak, és akkor így havi órakeretben dolgoztat. Ha esetleg beteg vagyok és el kell mennem táppénzre 4-5 napra, viszont a táppénzes időszak túlnyomó részt olyan napokra esik, ahol nem osztom be magam, akkor a munkáltatónak, hogyan kell elszámolni a táppénzt? A leadott beosztás munkanapjait kell táppénzre írnia, hogy a leadott előzetes beosztás ne módosuljon, vagy a teljes táppénzt ki kell írnia a napi nyolc órára munkanapokra? MTK-ban hol van az erre vonatkozó paragrafus?



#táppénz #MTK #csusztatás
2019. febr. 22. 09:35
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Paragrafust nem találtam meg, de ez én értelmezésem szerint esetedben inkább az előző.
2022. júl. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!