Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nyomozás, cellainformáció,...

Nyomozás, cellainformáció, hogy is van ez kikapcsolt állapotban?

Figyelt kérdés

Sajnos csináltam egy hülyeséget,nem írom ki mit,mert szégyellem,hanem azt hogy melyi paragrafusba ütközik .Btk 370 1 bek. 2 bek b pont pf alpont.


Most zárták le a nyomozást,voltam az iratokért bent a rendőrségen és egy közel 300 oldalas nagy paksaméta ami tartalmaz minden iratot ami az ügyben keletkezett,egy példány az enyém amit ideadtak.

Ezt olvasva van benne egy olyan,hogy a telekomtól lekérték szám alapján a cellainformációkat. Amelyik városban elkövettem ( nem abban a városban lakom) úgy mentem,hogy kikapcsolt telefonnal de az aksi benne volt(okostelefon).


Sokszor felvetődik a kérdés,hogy a telefonokat kikapcsolt állapotban is be tudják mérni,ha az akku benne van,azt nem veszik ki.


A paksamétát olvasva kiderűl,hogy mivel abban a városban végig ki volt a telefonom.kapcsolva,nem jelzett abbol a városból semmit. Ugyanis amikor elindultam a szülővárosombol ahol lakom ott be volt kapcsolva és ott sem ír cellainformációt mindenhol csak mikor hívtak vagy én hivtam valakit meg mikor bekapcsoltam a netet. Aztán mielőtt elindultam kikapcdoltam a telefonom és mikor visdzamentem ott kapcsoltam be abban a városban ahol lakom ahol kikapcsoltam. Így a elkövetés helyén abban a városban nincs semmi adat leírva.


Amkor csak nem tudnak semmit bemérni ha ki van kapcsolva de az akku benne van?


Hogy van ez az egész cellainformáció,nyomozása akkor?


Nem azért kérdezem,hogy készülök megint elkövetésre,félre ne értsétek csak mostmár egyszerűen érdekel.



2019. febr. 23. 20:18
 1/4 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért.
2019. febr. 23. 20:21
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom de számomra hasznos infókat írtál. Ettől függetlenül én az aksit is ki szoktam venni.
2019. febr. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha ki van kapcsolva, akkor nem működik.
2019. febr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elvileg ha repülőgép módba teszed (biztonsági funkció, ha egy gépen ülsz, ne zavarja annak rendszereit), már akkor sincs semmilyen kapcsolata a telefonnak a külvilággal, mert a rendszer lekapcsolja a telefon, modem, wifi, és gps modulokat (mondjuk utóbbi csak vevőegység).

De ja, a kikapcsolás a biztos. Meg hogy nem sokat telefonálsz, vagy ha igen, akkor nem beszélsz kényes témákról.

Az akku kivétel arra az esetre jó, ha a telefont megmachinálták és például, egy külön lehallgató egységet szereltek bele, ami ami akkor is működdik, ha a telefon ki van kapcsolva, mert a telefon akkumulátora látja el közvetlenül energiával. A legtöbb újabb telefonból már egyszerűen ki sem lehet venni az akkut.

2019. febr. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!