Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy kell átjelentkezni?

Hogy kell átjelentkezni?

Figyelt kérdés

Hajdúsámsonból elköltöztem Debrecenbe albérletbe,mert Debrecenben van a munkahelyem és ne kelljen vonatozni ingázni vidékre.


A lényeg: A bejelentett lakcímem még Hajdúsámsonban van,de már másfél hete Debrecenben lakom és ahonnan a leveleket várom,mindenkinek írtam,hogy a leveleimet arra a címre küldjék ahol lakom. Megadtam az albérletem címét,hogy az a tartózkodási helyem ,valamint a levelezési címem,többek között a bíróságnak is írtam,hogy az idézést a levelezési címra küldje,mert várható a közeljövőben tárgyalás egy közlekedéso bcs. ügyben is.


Viszont mivel albérlet oda nem jelentkezhetek be csak a levelezési címemnek valamint a tartózkodási helyemnek azt adtam meg. Bejelentkezni édesanyámhoz szeretnék aki 10 percre lakik az albérletemtől.


Holnap szeretnék bejelentkezni édesanyámhoz,jön anyukám is ide a debreceni okmányirodába.


Elég,ha ide Debrecenbe megyünk be holnap.az okmányirodára,kormányablakba és itt megcsinálják azt,hogy kijelentenek Hajdúsámsonból és bejelentenek anyukámhoz Debrecenbe vagy külön még először el kell vonatoznom Hajdúsámsonba,ott kijelentenek és majd Debrecenben jelentenek be?

Vagy Debrecenbe megcsinálnak mindent?

Hogy van ez?



2019. febr. 25. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:

"Viszont mivel albérlet oda nem jelentkezhetek be"


Ezt felejtsd is el, ahol életvitelszerűen élsz, oda be KELL jelentkezni, és ez természetesen bérelt lakás is lehet, ha egyszer abban élsz. Ha a bérbeadó bármilyen módon akadályozza a lakcímbejelentést, akkor joggal való visszaélést követ el.

2019. febr. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A Postát ne hagyd ki a dologból. Van rá mód, hogy a régi helyeden bejelentsd, hogy költözés miatt a még neked oda postázott leveleidet más címre továbbítsák. Ez csak 3 hónap ugyan, de sokat tud segíteni.
2019. febr. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Utolsó! Ha fizetsz érte akkor lehet bármennyi idő, én pl. vhova a régi címem adtam még meg, nekem is van bírósági ügyem, a régi címem van megadva.
2019. febr. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!