Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ingatlan tulajdonjog átruházás?

Ingatlan tulajdonjog átruházás?

Figyelt kérdés
Két fiam van.Az egyikre szàmìthatok csak,a másik nem tartja velem a kapcsolatot.Az ingatlanomat átadnám csak az egyik fiamnak úgy,hogy halálom után csak ő legyen a teljes jogú örökös egyedül.Hogyan tehetem ezt meg amit halálom után nem lehet megtámadni?
2019. febr. 26. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Még életedben neki ajándékozod. Ha azonban nem akarod, hogy halálod után a testvérek marakodjanak, akkor nem csinálsz semmit. A saját érzelmeidet ne vetítsd ki a fiaid közti majdani kapcsolatra.
2019. febr. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Itt nem érzelmekről van szó!!Stroke után fél oldalammal lebénulva az egyik a tájamra sem néz.Azt sem kérdezi meg hogy vagyok.(A másik fiam és neje etet itat fürdet pelenkáz.)De az anyagi támogatásomat edfig is elfogadtta ha gondban volt.Annyit sem mondott köszönöm szépen SOHA.Ezért fogok ìgy dönteni ahogy.
2019. febr. 26. 20:51
 3/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Eltartási szerződést kötsz velük, az ingatlanért cserében.
2019. febr. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Végrendelet. Ahol a végrendeletbe belefoglalod, hogy ki mit örököl. Ezt ügyvéddel csinálod meg. Persze ezek után megtámadhatja a másik fél, de veszíteni fog.


Vagy most csináltok egy ajándékozási szerződést. Ez ingyen van minden egyenes ágú rokon. Én ezt javaslom.

2019. febr. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Eltartasi szerződést 2even ill.ajándékozasi szerződést 10 even belul ha meghalok ,meg tudja támadni a masik fiam.Köteles részt vagy még mit tudna követelni?
2019. febr. 26. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!