Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Adatlopásnak minősül-e egy...

Adatlopásnak minősül-e egy ilyen cselekmény?

Figyelt kérdés

Törvénysértő-e a következő?


Vannak oldalak (most a témájuk mindegy), ahol nyilvánosságra vannak hozva statisztikák, meg egyéb számadatok egy táblázatba. Hogy ezeket az adatokat megtekintsd nem kell regisztrálnod és semmilyen folyamaton nem kell átmenned, hogy láthasd őket. Mindenki számára elérhető és publikus az összes adat.


A kérdés, hogy én szeretném ezeket az adatokat egy algoritmussal beolvasni és ezekkel külön számításokat végezni magamnak. Az algoritmus naponta többször végezne ilyen beolvasást és ezeket többször dolgozná fel az én igényem szerint.


Az adatok az oldal forrásából kerülnek beolvasásra.


Van erre jogilag lehetőség, vagy ez már adatlopásnak számít?



2019. febr. 27. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Olvasd el az oldal jogi nyilatkozatát. Ha nincs ilyen, akkor írj az üzemeltetőnek és kérdezd meg. Egy 3mail cím csak ki van téve.
2019. febr. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nyílvános adatról van szó akkor nem adatlopás.
2019. febr. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, h. nem minősül lopásnak, ha egyébként is közzé tették, de a jogi nyilatkozat fog igazán választ adni. Ha esetleg megpedzed nekik, h. feldolgoznád, saját célra felhasználnád, akkor esetleg

- megtiltathatnák (pár nem tudom, hogyan ellenőriznék)

- pénzt kérhetnének érte...


Ez vmi. BI/ adattárház/ big data projekt a részedről, vagy saját vállalkozásodhoz kellenek statisztikai okokból?

2019. márc. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Elolvastam a honalpon a "Terms of use" rovatot és fel lehet használni az adatokat.


Ez egy saját Big Data projekthez szükséges.

2019. márc. 30. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!