Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelezhető a szomszéd új...

Kötelezhető a szomszéd új kerítés építésére ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Sejtem, hogy nem a válasz, de azért hátha.

Az útról nézve a jobb oldali kerítésről van szó azt olvastam, hogy az elvileg a mi felünk. De ebben is kérnék megerősítést, mert nem vagyok benne biztos. Amúgy L alakú házunk van, ami a telekhatáron fekszik, így az első udvar résszel, vagyis amíg a ház tart, azzal nincs gond, csak a hátsó kerttel. Ott drótkerítés van és eléggé le van élve, már ilyen volt, amikor ide költöztünk.

Na most a szomszédéknak új kutyájuk lett, egy neveletlen amstaff, ami helyből átugorja a kerítést. Ki az utcára már ugrott így ki, amikor kimentek a "gazdái" a postásautóhoz.

Hozzánk szerencsére még nem ugrott át, de nem lenne neki akadály.

A mi kutyáink az első udvarban vannak, de amíg nem volt ez a kutya addig hátra voltak engedve néha néha oda is. De így már ugye nem merjük. Plusz az unokahugaim is, ha jönnek hozzánk a hátsó udvarban szoktak nyáron játszani.

Anyukám nagyon fél ezektől a fajta kutyáktól ("harcikutyák", én se szeretem ezt a kifejezést, de valljuk be ezeket a kutyákat könnyebb "elrontani" ha nem nevelik őket egyáltalán).

Van egy másik kutyájuk is, az már előbb meg volt, az is nagy testű, de az normálisabb, ismer minket, meg lehetett simogatni kerítésen keresztül. Arra senkinek nem volt egy rossz szava se.


2019. febr. 27. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. febr. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%
Kérdező, most komolyan mit vársz egy "kutyuska" pártoló társadalomtól? Nyilván a kutyát meg a "gazdiját" fogják megvédeni. Mindenki tesz rá magasról, tisztelet a kivételnek, hogy némelyik kutya veszélyes tud lenni. Ebben a "társadalomban" az a bűnös, aki fel mer szólalni a kutyák túlkapásai ellen.
2019. febr. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hosszú pereskedéssel el tudnád érni. De bíznál abban a kerítésben amit a szomszédod kénytelenségből épített meg?

Szerintem spórold meg magadnak a perköltséget, ügyyvédet és abból a pénzből te csinálj egy rendes kerítést.

Ha most is drótkerítés van azon a telekhítáron, akkor maradjon a drót, csak vele párhuzamosan, a te oldaladon csináljatok oszlopokat - sima fém rúd is elég ha vastagabb, bebetonozva, hogy stabilan álljon. Erre rögzítsetek új, erős drótkerítést, olyat ami nektek is tetszik azért. Csak lent a talajnál legyen mélyen, ne tudják a kutyák aláásni és felül legyen elég magas is.

De megteheted, hogy átmész a szomszédhoz és elmondod neki, hogy szeretnétek szebb kerítést, de nem várod el tőle, hogy ő csinálja meg, vállalod a megépítését. Akkor csinálhatsz akármilyet, tömör kerítést is akár.

A lényeg, nem éri meg a szomszéddal veszekedni, édesapámék belekezdtek egy ilyen kerítés vitába és 30 évig pokol volt az életük. A szomszéd bosszúból megmérgezte a kerítéshez közeli növényeiket, a talajt, átdobálta a kertükbe a kutyaszart, a végén még valahol azt az információt is leadták a megfelelő embereknek, hogy mikor nincsenek otthon, hol lehet felmászni az erkélyükre, majd "véletlenül" éppen nem voltak otthon a betörés éjszakáján, miközben soha el nem mentek a házukból. Inkább csinálj te magasabb, jobb, szebb kerítést, akkor is ha neki kellene és neked kerül sok pénzedbe. Hidd el, megéri!

2019. febr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem drótkertítést csinálnék a helyedben. De, ha mégis drót kerítés lenne akkor sövényezd be. Undorító amikor átlehet látni valakihez és bámészkodnak, mert nincs jobb dolguk. De ez végülis a te dolgod. :)
2019. febr. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 andicserhalmi válasza:
Ma tanácsolták nekem is ,hogy a drótkerítés oszlopai közé hosszában 50 centisre elvágott betonvas hálót tegyek a föld alá.Így a kutya nem tudja átásni magát.Igaz elkorrodálódik tizen év után ,de lehet addigra a kutya se lesz már ott.
2019. febr. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!