Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szomszéd majdnem 3m magas...

Defcom kérdése:

A szomszéd majdnem 3m magas lemez kerítést épített a saját telkén, az én oldalhatáron álló kerítésemtől kb 30cm-re. Hogy ne lássanak be sövényt ültettem ami kb 160cm magas (saját kerítéstől kb 80cm-re). Mit lehet tenni, van erre szabály?

Figyelt kérdés
Félek hogy tönkre fog menni a sövény és más növények az árnyéktól és a kevés légmozgástól. Az a magas lemez látványa elég vissza taszító egyébként is. Nem mondta a szomszéd, hogy ilyen magas lesz, mikor beszéltem vele.

#kerítés #3m-es
2018. aug. 10. 13:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Növeszd meg a saját sövényed.
2018. aug. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A sövénynek nagyon baja nem lesz, de ha zavar a látvány akkor növeszd meg a sövényt, vagy ha teheted akkor néhány méterenként ültess tuját és az a látványt idővel némileg felfogja majd dobni.
2018. aug. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

" Hogy ne lássanak be sövényt ültettem ..."

Akkor most teljesült a kívánságod, nem látnak be.

Ugyanis a te 160 cm-es sövényed egy normál embernél éppen szemmagasság alatt van.

Ültess a helyére csodasövényt, az megnő 3 m-re.

2018. aug. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

A szomszédod csak ugyanazt tette amit te is: gondoskodott arról, hogy a kertjébe ne lássanak be.

Ha neked szabadott sövényt ültetned a te oldaladon, akkor miért ne csinálhatna magas bármit ő a saját oldalán?

És ha ő ültetne oda tujákat, mint a szomszédom az egyik telekhatárán, amik lassan 5 méteresek lesznek, szinte tömör falat alkotva? Azt a szomszédot nem zavarja hogy ott vannak a növények, inkább örül neki, hogy nem csak a szomszédjához nem látnak át tőle, de őhozzá sem attól a szomszédtól.

ha ahogy írtad, 80cm-re van a sövényed a kerítéstől és még attól 30 cm-re van a fal, akkor nem kell féltened a növényeket. Azon az oldalon valószínűleg nem lesz annyi levelük, ahogyan a sövény belsejében sincsen és ennyi.

2018. aug. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
7%
Igen, a szomszéd e kereteken belül bármit tehet. Azonban hogy mit tesz, azzal az intelligenciaszintjét mutatja be. Jelen esetben egy alacsonyat.
2018. aug. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Valami oka csak volt annak a falnak. Talán azért zavar mert nem látsz át?
2018. aug. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Önkormányzati rendelet van a kerítésekre
2018. aug. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7 válasza alapján rájöttem, hogy nem ismerem a helyi előírást a kerítésekre, mi már olyan telken építkeztünk, ahol körbe volt kerítve, csak az utca felől kellett nekünk csinálni, az meg benne volt a tervekben amit az építész készített. De a saját településemnek nem találtam meg az építési szabályzatát, hát megnéztem azt, amelyiké elérhető volt a neten. Ebből a kerítésekre vonatkozóan ez van:

"(20) Kerítések létesítésével kapcsolatos rendelkezések − eltérő övezeti előírás hiányában −:

SZENTENDRE ÉPÍTÉSI SZABÁLYZATA

Hatályba lép: 2017. szeptember 1. oldal 34

a) közterületi határon, valamint a telek oldalhatárán az építési helynek megfelelő szakaszán

akkor építhető tömör kerítés, ha

aa) azt az övezeti előírások nem tiltják, és

ab) a közterületi oldalról mérten a magassága nem haladja meg az 1,8 m-t, támfallal

együtt a 2,5 m-t,

b) a hátsó telekhatáron csak terepadottságokkal összefüggésben lehet tömör a kerítés, egyéb

esetben legfeljebb 0,4 m magas lábazattal építhető,...

"

Vagyis #7 válasza alapján keressétek ki a saját településetek helyi építési szabályzatát, lehet, hogy abban is van rá szabály, hogy lehet-e ilyen a kerítés vagy sem.

de Szentendre azért elég speciális település, lehet, hogy nálatok (és nálunk akár) nincs is szabályozva ennyire a dolog.

2018. aug. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk, Győrben is az utcában épített valaki hasonló lemezkerítést. Tőle tudom, hogy nálunk 3 méter az engedélyezett maximális magasság.

Kérdező, nem értelek. Minek ültettél sövényt, ha a szomszéd már gondoskodott arról, hogy ne láthassanak be onnan? De ha te ültettél előbb, akkor is, ha most tönkre megy, mit zavar? Akkor sem lát be senki a lemezkerítés miatt! Amúgy is elég furcsa, hogy már most a szabályokat keresed, noha még semmid nem ment tönkre, csak tartasz tőle.


Nem lennék a szomszédod, az biztos.

2018. aug. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy igazam van, de elképzelhetőnek tartom, hogy ez a 30 cm miatt már telken belüli kerítésnek számít.

Annak tömör voltát pedig az OTÉK 44. § (14) bek. tiltja.

Ha a szomszéd közvetlenül az oldalhatárra tette volna a kerítést, akkor kizárólag a Helyi Építési Szabályzatot kellene alapul venni.

A jegyző tud okosat mondani. (Remélhetőleg.)

2018. aug. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!