Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bírósági jogkörben okozott...

Bírósági jogkörben okozott kár megtérítését melyik bíróságtól kell igényelni?

Figyelt kérdés
A bíróság meghozott ítéletében a kártérítési összegemre biztosítási intézkedést kértem a bíróságtól. A bíróság két év elteltével engedélyezte a biztosítási intézkedésem kérelmét és helyt adott e kérésemre.Mivel az eljárásra személyes költségmentességgel rendelkeztem a végrehajtó a végrehajtási költségek meg előlegezésére a bíróság Gazdasági Hivatalát kérte a költségek megelőlegezésének teljesítésére. A bíróság Gazdasági Hivatala e végrehajtótól kapott kérését csak 10 hónap elteltével teljesítette, ezt követően kezdhette meg a végrehajtó a végrehajtási eljárásban elrendelt biztosítási eljárását. A végrehajtó okiratában bizonyítható az hogy adósnak lefoglalható vagyona nincsen ezért a végrehajtási eljárást szünetelteti. Ezt követően bizonyítható lett az egy tulajdoni lap másolatából hogy adós teljes tulajdoni hányaddal egy teljes emeleti rész tulajdonosa volt. A végrehajtó nem ad választ e felvetésemre. a bíróságon már nyolc hónapja megakadt ez az ügy. Közben a végrehajtási kifogásomat a bíróság elutasította azzal hogy a hiánypótlásnak nem tettem eleget. Ez ellen fellebbeztem mivel az első fokú bíróságtól nem kaptam felszólítást hiánypótlásra, kértem a tértivevény be mutatását részemre. Az Óta semmilyen iratot, az ügyben nem kaptam. Kérdésem az mit tehetek a fenti ügyben? kit kell perelnem? Vagy a bíróságot is, meg a végrehajtót is? Sajnos e perre amely Budapesten folyna, nem találok pártfogó ügyvédet, aki az ügyemben eljárna.
2019. márc. 14. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Te vagy a vh kérő és nem csinál a végrehajtó semmit? Menj be hozzájuk és kérdezd meg, hogy mizu. És ha kérhetem, írd le mi a helyzet, bejelölöm figyeltnek a kérdést.
2019. márc. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A végrehajtó semmit nem intéz az ügyben. A személyes megjelenésemkor nem volt az irodájában, telefonon sem lehet a végrehajtót elérni.Az adós a Fővárosban van, a végrehajtó székhelye is a Fővárosban van.de a bírósági fellebbezésem is áll már másfél éve.
2019. márc. 14. 14:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Ügyfélfogadási időbe ha törik ha szakad elérhető a végrehajtó, furcsa lenne ha nem.


Biztos ,hogy végrehajtó? Nem kevered a behajtóval? Mert megeshet. (Csak azért megkérdezem).

2019. márc. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az ügyben Önálló bírósági végrehajtót rendelt ki a bíróság. A Végrehajtói Kar panaszomat, a bíróságnak küldte meg, mivel az a végrehajtó eljárásának törvény ellenességébe ütközik. Az elsőfokú bíróság elutasította ezt arra a hivatkozásával, hogy a hiánypótlást nem teljesítettem, ezt megfellebbeztem másfél éve még mindig nem kaptam a bíróságtól reagálást fellebbezésemre.A Fővárosi Munkaügyi bíróságon folyt a perem a végrehajtói kifogást a Pesti Központi Kerületi Bíróság tárgyalást mellőzve elutasította a kifogást. A bíróság elnökének panaszomra amely 8 hónapja megküldtem nem adott választ.
2019. márc. 16. 13:24
 5/5 A kérdező kommentje:
a Fővárosi Ítélőtábla jogerősen kimodta ítéletében hogy a Fővárosi Törvényszék Gazdasági Hivatala nem a jogszabályokban előírtaknak megfelelően járt el ezzel vagyoni kárt okozott és kötelezte az Ítélőtábla a Fővárosi Törvényszék gazdasági Hivatalát az okozott károm megfizetésére a késedelmi kamatokkal.Már ki is fizette részemre a kártérítést a késedelmi kamatokkal együtt.
2019. márc. 31. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!