Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hova tudok fordulni ha az...

Hova tudok fordulni ha az iskola nem korrekt?

Figyelt kérdés

Csütörtökön betelt a pohár nálam.


24 éves vagyok, !ESTI! OKJ-ra járok, mégis heti legalább egyszer ott kell lennem délelőtt az iskolában valami miatt, legutóbb a Márc15-i ünnepség miatt. Minden szabadságomat a munkahelyen ilyenek miatt vettem ki.


Igazgatói intőt kaptam mert nem jelentem meg 10:00-kor az ünnepségen, amikor nekem az óráim 15:00 után kezdődnek, 14:00-ig minden nap dolgozok.

(Amúgy ez a 2. már, meg egy csomó osztályfőnökim van délelőtti nem megjelenés miatt, kötelező kirándulásra sem mentem délelőtt egyszer, szintén osztályfőnöki stb)


Ez az egész esti dolog egy vicc itt, gyakorlatilag félig nappali.


Mivel jövőre már nem ide fogok járni ezt eldöntöttem, így tovább viszem az ügyet.


Hogy kellene elindulnom? Oktatási jogok biztosa vagy más?


2019. márc. 17. 11:13
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
Az óvodába kell visszamenned.
2019. márc. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, megyek is. Ott kajak nem voltak ilyen gondok :)
2019. márc. 17. 11:22
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel estire jársz felnőttként ezért csak este kell menned amikor óráid vannak. Ha azt akarja, hogy ünnepségen részt vegyél akkor szervezze meg délutánra.


Oktatasi biztossal semmire sem mész. Ők maximum felhívják a figyelmet arra, hogy fejezzék be a jogsértést, de ez is évekig fog tartani, ha tartani fog.


Én azt mondom menj el egy ügyvédhez. Jól olvassatok el az esti képzésekre vonatkozó törvényeket, hogy mit lehet és mit nem. Majd az ügyvéd írjon egy felszólítást az igazgatónak, hogy tartsa be a törvényt illetve fejezze be ezt a magatartást veled szemben. Amennyiben nem fogja akkor polgári kártérítési perre mentek és minden egyes forintot leperelsz róla. Hidd el. Ha kap egy ilyen levelet meghúzza magát és még folytathatod is ott.

2019. márc. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom, amit a #3, anyagi kár ért a szabik miatt, akár perelhetsz is.

Amúgy felnőttképzésben osztályfőnöki meg igazgatói intők WTF???


Melyik suli ez?

2019. márc. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Az előbbihez csak annyit tennék hozzá, hogy ma már sokféle ilyen iskola van (tulajdonosát, vezetőjét illetően). Tehát sajnos attól sem lehet eltekinteni, hogy vizsgáljuk a politikai kötődés erejét, súlyát. Mert ha az nagy, a dolgot nem bíróság fogja eldönteni.
2019. márc. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%
Mért zavar hogy osztályfönökit kapsz? Milyen következménye van?
2019. márc. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hiába kötődik politika fele. Egy polgári pernél bizonyítani kell, ha állítassz valamit és az alapján dönt a bíróság. A bizonyítékokon múlik nem a kapcsolatokon. Amúgy meg kúriáig ellehet menni utána EU ig. Szóval semmit se er a politika szint ha EU bíróságon vesztenek pl ;)
2019. márc. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kis optimista. Te még nem láttál polgári pert politikai alapon eldönteni. Én már egy szekérderéknyit.
2019. márc. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!