Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A kérdésem hogy mit tehetek...

A kérdésem hogy mit tehetek előállitás ellen? RENDŐRSÉGI

Figyelt kérdés
A mai nap folyamán a suliból elő állitot engem a rendőrség. Mert valaki ismeretlen tettes ellen feljelentést tett hogy drogot fogyasztok illetve terjesztek az iskolában. De csak tanu ként hallgatak ki. És elmondtam hogy nem árulok drogot és nem is fogyasztok és vizelet mintát is attam mert tudom hogy én nem fogyasztok illegális drogokat.. és azt szeretném kérdezni hogy ilyenkor ha az ügy le zárul és negatív lessz a teszt akkor én élhetek azzal a lehetősségek hogy rágalmazásért és becsület sértésért be pereljem azt a személyt aki engem fel jelentett. A nevét nem mondták meg at illetőnek. De vannak kapcsolataim amik álltak meg tudtam szerezni a nevét hogy ki tette a feljelentést.. mert én tudom hogy ártatlan vagyok!! És eléggé megalázó volt az egész iskola elött beszálni a rendőr autóba...

2019. márc. 21. 23:20
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Több ügy ez , hivatalos személyek félrevezetėse hamis tanúzås zaklatás ....
2019. márc. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, de akkor élhetek azzal a panaszommal hogy rágalmaztak engem. ? És az az illető férre vezete a rendörséget
2019. márc. 21. 23:31
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A félrevezetésért (ha tényleg arról van szó), nélküled is meg fogja kapni a magáét. Hogy van-e esélyed valamiféle kártérítésre, azt egy ügyvéddel kellene megbeszélni.
2019. márc. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát az iskolánkban rendszeresek az ijenek.(mármint az előállitás) és az iskolánk portása és az igazgató fejébe vette hogy ő felderiti hogy kik drogoznak ebben a suliban. És mindenkire rá varják a drogos jelzőt.. ami számomra hihetetlen módon sértő. Ügyvédre van pénzem az nem számit.
2019. márc. 21. 23:42
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Ha majd mentek az ügyvédhez, egy könyvesboltba is ugorjatok meg nyelvtankönyvért. Az előállítás ellen panasszal élhetsz. Ha tanúként idéznek be, akkor nincs előállítás, csak akkor ha nem jelensz meg,s hivatalosan nem mented ki magad.

A vannak kapcsolataid arra, hogy megtud a feljelentő nevét, azt felhasználni bűncselekmény. No akkor gyanúsítottak lesztek.

A hamis véd büntetendő. Amennyiben az derül ki, hogy a feljelentő minden alap nélkül mártott be, akkor automatikusan, hivatalból eljárás indul ellene.

Te kártérítési perrel élhetsz polgári peres eljárásban, ha teljesen tisztán jössz ki belőle.

2019. márc. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Utolsó. Azért neked sem ártana a könyv. ;)
2019. máj. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez teljes mértékben törvénytelen, de hát hol érdekli az ilyesmi a rendőrséget.


Először is: tanút nem lehet előállítani, csak bíróság vezettetheti elő, ha nem tesz eleget az idézésnek. Az, hogy valakit az egész iskola szeme láttára bilincsbe verve vigyenek el, majd ne gyanúsítsák meg senkivel, a legsúlyosabb alapjog-sértések egyike: személyes szabadság és emberi méltóság sérelme.


Másodszor, az a trükk, hogy valakit tanúként, az igazmondás kötelezettségével való fenyegetéssel kényszerítsenek beismerésre, szintén törvénytelen. A Büntető Törvénykönyv elég konkrétan tartalmazza az önvádra kötelezés tilalmát.


Harmadszor, ha 18 évét be nem töltött személyt hallgatnak ki bármilyen minőségben, akár tanúként is, kötelező értesíteni a szülőt vagy törvényes gondviselőt, akinek jelen kell lennie a kihallgatás során.


Azt a személyt, aki feljelentett, nem jelentheted fel vagy perelheted eredményesen, mert a feljelentés nem minősül semmilyen módon jogsértőek. Ő csak egy gyanút közölt a hatósággal, aztán hogy nem volt helyes, más lapra tartozik. Ha ráadásul ismeretlen tettes ellen tett feljelentést, pláne nem lehet egy szavad sem. Legalábbis ellene.


A rendőrséget viszont beperelheted, mert ez az eljárás nemcsak törvénytelen, hanem kifejezetten megfélemlítő jellegű is volt, különösen egy fiatalkorúval szemben. Készülj fel azonban, hogy a magyar bíróság soha semmi szín alatt nem hajlandó egy másik hatóságot elmarasztalni egy büdös para... izé, állampolgárral szemben. Ez az ügy nagy valószínűséggel hosszú évekig fog menni, és miután minden fellebbezési lehetőséget kimerítettél, marad az Emberi Jogok Európai Bírósága, azaz Strasbourg. Szerencsére kiutazni nem kell hozzá, levélben intézhető az egész.

2019. máj. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!