Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikor tehetem be a lábam...

Mikor tehetem be a lábam legkorábban az örökölt házba? (Még nincs a nevemen. )

Figyelt kérdés
Nem volt még hagyatéki tárgyalás, de leltár se. Az elhunyt után én leszek az örökös, de jelenleg az elhunyt élettársának fia él a házban és szervezkedik. Tudja ő is, hogy nincs végrendelet az anyja és az ő javára és így rám, törvényes örökösre száll majd a ház. De nem megy el onnan, mert a hivatal nem tette ki. Viszont teljesen kiürítik a házat, a legértékesebb gépeket, bútorokat hurcolják el jelenleg, a házra viszont már nem vigyáznak, ázik be, mert a múltkori nagy szél lefújta néhány helyen a cserepeket. Jön egy nagyobb eső, ázik minden...)

2019. márc. 25. 09:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
(És a számlákat sem fizeti, csak adósságot csinál, azt ki fizeti majd?)
2019. márc. 25. 09:03
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Menj a rendőrségre, és ragaszkodj feljelentés megtételéhez lopás címén!


Qrvára nem fog a zsaruknak tetszeni, mert rohadtul nem szeretnek ilyen ügyben intézkedni! Viszont akkor is az ő dolguk!

Az ingatlanban lévő tárgyak tulajdonjoga mindegy hogy kié, de nem azé aki most éppen pakolja kifelé! Ennél fogva lopást követ el, és ez a rendőrség "asztala"!!!!


Mindegy hogy joga van -e bemenni, az nem jogosítja fel más tulajdonának elvételére!


Kemény "box" lesz a zsarukkal, úgyhogy legyél képben hogy mit mondasz! Nem ártana egy ügyvéd sem!

2019. márc. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Cserélj zárat, takard le fóliával a tetőt, ha módod van rá kameráztasd be a házat.
2019. márc. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A halálesetlor kellett volna egy ügyvéddelleltároztatni az ott lévö vagyontárgyakat - ezek ugyanis az örökség részét képezik.

De most is fel tudod öket jelentei emiatt, csak ragszkodnod kell a feljelentéshet!

2019. márc. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne ügyvéddel konzultálni, mert lényeges, hogy a bennlakók milyen jogcímen tartózkodnak ott, mert ettől függ, hogy formálhatnak-e bármilyen jogot a bennmaradásra. Nem árt a bennlakókkal jó viszonyban maradni, mert az ingatlan állagának fenntartása a tulajdonosra hárul, azt legfeljebb átvállalhatja a bennlakó. Semmiféle hivatal nem teszi ki a bennlakót, ha erre irányuló jogszerű kérelem nincs. Az ingóságok tulajdonjogát már tisztázni kellett volna.
2019. márc. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Keresel pár izom embert. Elmentek a házba. Kidobjatok őket. És zárat cserélsz. Majd felberelsz egy vagyonvedo szervez, hogy vigyázzon a házra.
2019. márc. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

De én csak elvileg vagyok, pontosabban leszek az örökös. Törvényileg én leszek, ha nincs végrendelet. De jelenleg nincs a nevemen a ház egy csöppnyi része sem, még kulcsom sincs hozzá, én oda csak vendégként jártam eddig, mint legközelebbi rokon. Tehát hivatalosan még szerintem nekem sincs ott jogom bármit tenni, pont úgy, ahogy az élettárs fiának sem. Ő mégis ott van, és pakol...

Épp ez a bajom, hogy nem történik semmi, de félő, ha én mégis odamennék, azzal én tennék kvázi rossz fát a tűzre...

2019. márc. 26. 08:21
 8/11 anonim ***** válasza:
Menj oda. Csöngess be. Ügyvéddel. Fotózz le mindent. Vedd jegyzőkönyvbe ügyvéd által mi van ott. És mondd meg az ott tartózkodoknak, ha bármi eltünik innen akkor feljelentést teszel lopás miatt. Hidd el semmit se fognak elvinni onnan.
2019. márc. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#2 vagyok:


Oda ne menj, vázze! Te fogsz rábaxni! Be vagy oda jelentve? Gondolom nem!

Akkor? Mi keresnivalód lehet az ingatlanon belül, amíg nincs a tulajdonodban? SEMMI!


Meg kell várnod míg a nevedre kerül, és a poén hogy ahhoz hogy bármit is tenni tudj, ahhoz :


Ad 1: Ki kell jelentened az ingatlanból mindenkit,

ad 2: neked be kell jelentkezned!


Addig amíg ez a felállás nincs meg, addig nyughass!

Utána viszont "össztűz"!

2019. márc. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Így van, de bejelentve nem vagyok, se semmi hivatalos nem volt, hogy az enyém lesz. Pl. ha előrukkolnak egy hamis végrendelettel, még az is lehet, hogy nem lesz az enyém. Szerintem se lenne jogos belépnem oda.


Viszont 99%, hogy az enyém lesz, törvény szerint úgy jár majd. Mit tudnék még tenni, hogy a károkat, amiket okoznak jelenleg, és amit ellopnak, megtérítsék?

Fotóim vannak, amit az utcáról készítettem, már ezes sok bizonyíték van. A lakásban lévő dolgokról nyilván nincs.


Aztán ott vannak a számlák. Miután meghalt a rokonom, csak ezek a bitorlók voltak ott, ők fogyasztják azóta az áramot, vizet, csinálják a nagy fűtésszámlákat, és a jelek szerint nem fizetik a számlákat, már felszólítások mennek az elhunyt nevére.

Ezeket a fogyasztásokat, késedelmi kamatokat, talán bírságokat is, kinek lesz kötelessége megfizetni? Mármint a rokonom halála és az ingatlan nevemre kerülése közötti időre? Hiszen az élettárs fia és a sleppje van ott... Ha nem lennének, csak szimpla alapdíjak lennének lényegi fogyasztás nélkül... Ilyenkor mi van?

2019. márc. 27. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!