Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tiltja-e bármilyen törvény,...

Tiltja-e bármilyen törvény, szabály egy autó visszapillantó tükrének a behajtását?

Figyelt kérdés

Nincs más gyalogút, és oda áll az autó is, kevesebb lesz a hely, nehezebb elférni, ezért az arra járó gyalogos behajtja rajta a kiálló visszapillantó tükröt. Rongálással nem jár, kár nem keletkezik az autóban, a tulajdonos vissza tudja hajtani. (Miután elszidta a gyalogos felmenőit, de nem ő tehet róla, hogy az egyetlen gyalogút pont ott van, ahova ő állt.)


Konkrétan arra vagyok kíváncsi, van-e bármilyen szabály, törvény, ami ezt tiltaná. Aki nem ismeri az ezzel kapcsolatos szabályokat, törvényeket, ne írjon, autótulajdonosok kigőzölgései nem érdekelnek.


2019. márc. 30. 16:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Amire te gondolsz, úgy nincs. Egyébként is megfogalmazás kérdése. Konkrétan nekem volt ilyen ügyem. Nem untatlak, volt önkormányzati meghallgatás (oda tartozik) több körben, én viszontfeljelentést tettem több okra hivatkozással, eredmény: ráment valamennyi időm, rám nézve az ügyet ejtették, a tilosban állót (járdán állni csak speciális esetben lehet) közlekedési szabálysértésért és személyi szabadság megsértéséért (Lökdösődött, lefogott és hasonlók) pénzbüntetésre ítélték. Mivel visszaeső volt (ez menet közben derült ki), elég súlyosan. Azt még visszahallottam, hova küldött engem és az anyámat. De ez hidegen hagyott.
2019. márc. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ! Ha még esetleg valaki meg tudja erősíteni, hogy ilyenért nem büntethetnek, azt megköszönném. Ha valaki többször hajtja be adott helyen az ott álló autóknak a tükrét, az sem büntethető? Nem feltétlen tilos oda autóval bemenni (bár lehet, hogy igen, ezt senki nem tudta egyértelműen megmondani, mindenki mást mond), De nem illene oda parkolni, ebben mindenki egyetértett, kivéve persze az oda parkolókat, mert őket nem érdekelte semmi, csak hogy nekik jó kényelmes legyen.
2019. márc. 30. 16:46
 3/6 Estádio de Felchút ***** válasza:
Hogyhogy behajtani? Alapból behajtod, ha leparkolsz, nehogy valami barom kicentizze oszt levigye.
2019. márc. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3. Nem tudom, én gyalog közlekedem csak, nincs jogosítványom. De az egyik oldalról nem állhatnak már mellé, még gyalogos is alig fér el, ott nem hajlítják be - mondjuk máshol se. Én még sehol nem láttam behajtott tükörrel autót.
2019. márc. 30. 19:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Arra van szabály hogy az autós hol és hogyan parkolhat a gyalogosok közlekedésénél. Vagyis járdán sem állhat meg úgy, hogy ne legyen mellette elegendő hely normálisan közlekedni, mindegy, hogy van-e parkolóhelye máshol vagy szabad-e a járdára felállva parkolnia akár.

Tehát fordított a helyzet, NEKI, az autósnak van korlátozva a lehetősége, ha a gyalogos nem fér el ott rendesen - pl. biciklivel, babakocsival, kerekes székkel nem lehet mellette elmenni, akkor szabálytalanul állt oda és máshová kell mennie. Oda, ahol nem kell behajtani a tükrét senkinek, hogy elférjen.

2019. márc. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja és ami lemaradt: nekem pár büntető pontba és sok ezer forintos bírságba került, hogy ott álltam meg, ahol rálógtam a járdára és a rendőr szerint túlzottan korlátoztam a gyalogosokat, holott az autóm és a kerítés között maradt 2-2,5 méter hely, csak éppen a hivatalos járdából nem maradt szabadon annyi, hogy kerekesszékkel is ott el lehessen simán menni.
2019. márc. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!