Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Építhetek a szomszéd kerítésér...

Építhetek a szomszéd kerítésére belátásgátlót a saját oldalamra?

Figyelt kérdés

Sajnos ő nem hajlandó foglalkozni vele, és minden nap konfliktust generál a probléma.

Ugyan szóban belement, hogy rakjak rá én valamit, de tartok tőle, hogy ha ráerősítek a vaskerítésére például trapézlemezt, és nem fog neki tetszeni, akkor elkezd kötözködni.


Van hozzá jogom, hogy az én oldalamon ezt megtegyem? Ehhez a futónövényét is el kellene tüntetnem a kerítéséről, ami egyébként átnő hozzánk és benövi az összes fánkat, bokrunkat a kerítés mellett.


Amennyiben nincs ehhez jogom, milyen távolságra húzhatnék fel egy trapézlemez kerítést az övétől? Milyen magasan?



2019. márc. 31. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Papírt irass vele alá, hogy belemegy. Onnanstol nincs gond. Ha nem akarja húzz egy kerítést te is. :)
2019. márc. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Szecessziós Vájling ***** válasza:
59%
Ne trapézlemez legyen, hanem közönséges nádfonat vagy más növényi eredetű cucc. Lehet, hogy nem olyan tartós, de e miatt biztos nem fog panaszkodni és nem tudod vele a kerítését károsítani.
2019. márc. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Kúszónövény van rajta, akkor hogy akarod rátenni a lemezt??

Másrészt az ő kerítéséhez csak akkor nyúljál, ha papírod van tőle, hogy engedélyezi. Nincs pontról pontra benne, hogy mit csinálhatsz, utólag is bele köthet, hogy nem ezt írta alá.

Nálam is volt hasonló, én csináltam egy másik kerítést a szomszédé mellé. A drótra elsőnek nádat tettem, de pár év és tönkrement a nád. Vettem rá belátásgátló hálót, az bírja.

2019. márc. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Miért nem teszel le pár akáckarót és feszítesz k8 valamit? Nádat. Rasel hálót stb
2019. márc. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Húzz fel egy saját kerítést és nincs vita
2019. márc. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ahogy a többiek írták, csinálj egy másikat mellé. Ugyanannyiba kerül csak nincs vele vesződség is a szomszéddal. A telekhatáron áll a kerítés, vagyis annak másik oldalán már minden terület a tied. Olyan szabály van csak, hogy a nála lévő növényeket nem árnyékolhatod le teljesen, de egy belátást akadályozó kerítés nem ilyen, pláne ha csak futónövény van ott nem valami termő bokor.

Arra figyelj, hogy ne az ő kerítésére építsd rá, esetleg a tartórudakhoz rögzítheted távtartóval a te kerítésoszlopaidat, hogy ne kelljen azokat is lebetonozni.

De miért nem ültetsz te is valami sövényt a te oldaladra? Az örökzöldek viszonylag gyorsan megnőnek és télen sem lehet átlátni rajtuk. Addig meg lehet ideiglenesben nád vagy hasonló.

2019. márc. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

Egyik-másik megoldást olvasva azon agyaltam, hogy én értettem félre ennyire, vagy ti?

Szerintem ti.

Eleve arról szól a kérdés, hogy BELÁTÁSGÁTLÓ kerítést akar.

Erre ajánlgatjátok itt többen a nádat meg a raschel hálót.

Azon szerintetek nem lehet átlátni, ha valaki leskelődik?

Nyilvánvaló, hogy nem az a problémája, hogy pl tüzet rak a szomszéd, és átjön a füst, hanem hogy átLÁT!

Erre meg szerintem is a trapézlemez a megoldás.


De ez se ilyen egyszerű dolog, hogy üssön le pár karót, és kész.

Ha a másikra nem lehet rátenni, akkor csak illene egy NORMÁLIS kerítést csinálni, hogy nézzen is ki valahogy, arról nem beszélve, hogy hiába lesz dupla kerítés, én csak úgy csinálnám, hogy beton az alja, főleg ha mondjuk kutya van. Pillanatok alatt átássa magát a két kerítés közti csíkba, aztán hátha beszorul...


És jogilag sem így megy már, hogy fixen meg van határozva, hogy melyik oldalon kié a kerítés.

Ez valamikor régen így volt, de ma már nem kötelező kerítést építeni. Az épít, akinek szüksége van rá.

De még ez sem biztos, hogy mindenhol így van, mivel nem államilag van szabályozva, hanem helyi szinten!

Az önkormányzatoknak van erre rendeletük, és ez településenként eltérő lehet.

Szóval ez pont egy olyan dolog, amit a gyakorin nem lehet kideríteni, mert jó eséllyel egész más a szabályozás a kérdező településén, mint a válaszadókén. De amint kiderült, még a szabályozásról sem tudnak a legtöbben, hanem a szociban megszokott dolgokra hiszik, hogy még ma is úgy van.

2019. márc. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

De ha a szomszéd építette a kerítést, az csak a saját telkén lehet, ergo az övé, akár szocializmus van, akár anarchia. Ha balhés figura, akkor kizárólag akkor szabad egy porszemet is elfújni róla, ha ehhez előzőleg írásban hozzájárult. Beleírod a szerződésbe azt is, hogy a költségeket teljes egészében te fizeted, és azt mondod neki, hogy ez az egész papír lényegében őt védi, hogy ha a magasításból gond lenne, akkor ne lehessen őt meg..szni.


Még a helyi rendeleteknek érdemes utánanézni, előfordul, hogy meg van szabva a kerítések magassága. (Bár ez inkább utcai és telken belüli kerítések esetén szokás.)

Helyi Építési Szabályzat, és a jegyzőtől kell érdeklődni, vagy a neten rákeresni, a település nevével, a városoké nagyjából mind fent van, meg sok falué is.

2019. ápr. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Na milyet csinaltal,kerdezo?én is pont ezen agyalok.
2019. ápr. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!