Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Haláleset után miket kell...

Haláleset után miket kell elintézni?

Figyelt kérdés

Egy idös rokon feltehetöen rövid idön belül meghal, és fogalmam sincs, ilyenkor milyen teendök vannak, mit kell intézni, hol kell bejelenteni a halálesetet, miket kell lemondani, illetve hogyan lehet a lakását eladni? (Nem haszonlesés, csak fölöslegesen nem akar senki sem fizetni a lakásra különbözö költségeket, amikor használni nem tudja senki).

Nagyon kérem, segítsen, aki tud, mert ez az elsö eset életemben, hogy ilyesmivel kell törödni.

Elöre is köszönöm a tanácsokat!



2019. ápr. 3. 10:04
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Beszélned kell temetkezési vállalkozóval, utána ügyvéddel a hagyaték ügyében, az ingatlannak előbb a nevedre kell kerülnie, hogy utána eladhasd, amit már úgy intézhetsz, mint bárki más, megkereshetsz ingatlanost, de ha van időd foglalkozni a vevőkkel, akkor ajánlatosabb, ha magad hirdeted meg az interneten. Ha jön a komoly vevő, akkor megint ügyvéd, szerződés, megkapod a pénzt, a lakás a vevő nevére kerül. De ki is adhatod a lakást és akkor lesz belőle bevételed.
2019. ápr. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy az örököse? Az ingóságairól-ingatlanról a hagyatéki tárgyalás dönt. Van esetleg ebben vitás kérdés?


Édesapám decemberben halt meg, hivatalos szervnél nem kellett bejelenteni sehová semmit, tudják mindenhol. Az újságot mondtam le, az ételhordást, ill. a lakásbiztosítást, hiszen az az ő nevére szólt. Közműveket még nem írattuk át, nem is fogjuk a hagyatékiig (talán nem is lehet, ezt nem tudom). Hirtelen ennyi jut az eszembe.

2019. ápr. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, sokkal jobban látom a helyzetet.

Az egyetlen örökös a férjem (csak én vagyok az ügyintézö).

A lakás eladása valószínüleg ingatlanoson keresztül lesz megoldva, mert igen messze élünk, az érdeklödökkel nem igazán megoldható a találkozás.

2019. ápr. 3. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!