Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nem letöltendőt kér az...

Ha nem letöltendőt kér az ügyész akkor nem kell meghatalmazott ügyvédre költeni?

Figyelt kérdés

Itt aggódtam, hogy letöltendőt fognak kérni rám az ügyészek ,tuti én tudom és már azon gondolkodtam, hogy ugyan van kirendelt védőm, de már beszéltem egy ügyvéddel aki holnap várna a meghatalmazás szerződést megkötni, mert mondtam neki, hogy elvállalja ügyemet azt mondta igen. Holnap mennék hozzá. 300 ezerért vállalná el,még azt is mondta, hogy jobban is járok, ha őt meghatalmazom, mert a kirendelt védő az semmirevaló,ezt mondta.


Viszont közben megjött a vádirat amiben az is benne van, hogy az ügyészség indítványozza, hogy a bíróság fogházbüntetést szablyon ki melynek végrehajtását függessze fel.

Akkor nem kell börtönbe menni, mert a bíróság úgyis arra fog ítélni és akkor nem kell meghatalmazott védő.


Én csak azért akartam a meghatalmazott védőt, hogy mentsen meg a börtöntől. De akkor nincs így rá szükség.


Akkor hagyjam a fenébe, 90% ,hogy felfüggesztett lesz és felesleges ennyi pénzt ügyvédre kidobni,mert meghatalmazott védő nélkül se lesz letöltendő?



2019. ápr. 4. 18:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nem letöltendőt kér akkor fogod és elfogadod, ha bűnös vagy. HA nem vagy bűnös és az igazad bizonyítani lehet akkor mindenképpen kérj ügyvédet és fizesd ki azt a pénzt, hiszen ha megnyered akkor a költségeket visszafogják neked fizetni. ;)


Szóval, ha bűnös vagy fogadd el amit az Ügyészség kér, ehhez még ügyvéd sem kell. És az egész cirkusz végetért.

2019. ápr. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amúgy csak szólok, hogy a meghatalmazott védőt is ki kell fizetned a Bírósági eljárás után. Semmi sincs ingyen. Azért nem kerül pénzbe addig, mert az állam "meghitelezi" ezt. De később behajták majd rajtad az bűnügyi költséget és a többi költséget is. Tehát arra is vigyázz, hogyha az alkut elfogadod azzal Te bűnös vagy és innentől kedve fizetni is fogsz.. A bűnügyi költség milliók is lehetnek. Attól függ milyen ügyről van szó. Szóval ez alapján is gondold meg az ügyvédet. Mert kitudja..lehet simán felment téged minden vád alól.
2019. ápr. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!