Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntetendő lenne, ha egy nő...

Büntetendő lenne, ha egy nő mástól esik teherbe és ezt titkolja férje előtt. Mit szólnátok ehhez?

Figyelt kérdés

Tegyük fel egy olyan törvény bevezetését szavaznák meg, ami büntetné, ha egy nő (nyílván házasságtörésből/megcsalásból adódóan) más gyerekét hozza világra majd eltitkolja ezt az élettársa/férje elől. Súlyosbító körülmény lenne mondjuk, ha évekig teszi ezt. Egyfajta súlyos lelki bántalmazásról beszélhetünk ebben az esetben ugye.


Kiváncsi lennék a véleményetekre, ha tegyük fel meghoznának egy ilyen törvényt hogyan reagálnátok. Elfogadnátok, teljesen elutasítanátok, vagy módosítanátok, hozzá tennétek valamit?


--


FONTOS: Nem a nők ellen vetem fel ezt a kérdést. De ebben az esetben nyilván biológiai okokból ilyen jellegű cselekményt, csak nő tud elkövetni. Természetesen férfi hűtlenségből eredő következményeket is mérlegelni lehet, erre írni ötletet.


Kiváncsi lennék még a válasznál a válaszadók nemére is.



2019. ápr. 5. 10:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
De úgy mégis: miféle büntetésre gondoltál?
2019. ápr. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

A gyerekek kb. 10-15%-a nem attól van, akit az apjának gondol. Tele lennének a börtönök :)

Amúgy meg ha nem tudja a felnevelő apa, akkor semmi következménye, ha már így alakult, jobb ha titokban marad.

2019. ápr. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Andizsuzsi ***** válasza:

"Ezért szoktam röhögni mikor fél meg 1 év után jegyzik el egymást"


Én egy év után hozzámentem a férjemhez, 30 éve vagyunk együtt. Nem ezen múlik (csak).


Azt nem tudom, hogy ha büntetendő lenne, akkor mivel? És csak a gyerekszülést büntetnéd, vagy magát a megcsalást is?

2019. ápr. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 mindentudó99 ***** válasza:
Mindkettőt. Halmazati büntetésként a hites urával kellene leélnie az egész életét. Ennél nincs nagyobb büntetés. Visszaesőként pénzbírság.
2019. ápr. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
79%
Én úgy büntetném az ilyen nőket, hogy ha a férj ezek után el akar válni, akkor az asszony semmiféle 50%-ra nem tarthat igényt. Szaladjon csak a igazi apukához...
2019. ápr. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
61%

"Ha él az a nő nemi életet a férjével is, akkor ugye ő se tudhatja, hogy ki az apa."


Szerintem nagyon jó a gondolat, de sokat nem lenne szabad változtatnia. Amiért az is büntetőkategória, hogy gondatlanságból (és nem szándékból) hal meg miattunk egy ember, szerintem itt is büntetendő lenne, ha "lesz ami lesz" alapon megkockáztatja, hogy nem a férj a gyerek apja. Értem a kockáztatás alatt azt, hogy utána sem néz..

2019. ápr. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Az szintén jó kérdés, ha büntethető lenne, akkor mivel.


Itt valaki nagyon elragadtatta magát, hogy kövezésre gondolt... Nyilván jogállami keretek között lehetne csakis gondolkodni a büntetést illetően. Jó gondolat, hogy válás esetén százalékosan kevesebb vagyon illetné mondjuk. Ha egy kiskorú gyerekről van szó, akkor letöltendő börtön nem jöhet szóba. Ha már nagykorú a gyerek, akkor talán igen.


Amúgy a kötelező DNS vizsgálat jó gondolat lenne, ha tegyük fel nem lenne ekkora költség.


Köszönöm a válaszokat.

2019. ápr. 5. 15:01
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy tényleg igen gyakori ez de általában csak traszplantációra váró gyereknél derül ez ki.

És erre viszont már törvény vagy 15 éve pont azért mert olyan gyakorivá vált.

Szóval bevizsgálják a fatert,kiderül nem ő az apa és a család védelme érdekében a vizsgáló vagy a doktor ezt nem közölheti vele,csak azt hogy nem alkalmas donornak.

Ezek után az anyát az nevelőapától elkülönítve kell megkérnie hogy keresse meg a vér szerinti apát és kérdezze meg hogy hajlandó e donorsági vizsgálatra.


Amúgy igen.

Ekkora árulásért egy 5 év letöltendő azért reális lenne.

2019. ápr. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyerek milliókba kerül és ennek általában döntő többségét az apuka teremti elő. Emellett a lelki tényezőket is figyelembe véve letöltendő börtönbüntetés az alap lenne ilyen esetekben.
2019. ápr. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!