Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valaki Facebookját feltörni...

Valaki Facebookját feltörni bűncselekmény, lehet valamit tenni?

Figyelt kérdés

Tudom ki volt, másnap rám írt egy olyan üzenetet, amit csak onnan olvashatott.


Hatalmas nagy baj, mindenhez hozzáférhetett, mindenhez!


Ezt nem tehetik meg senkivel!


Nem maradtam bekapcsolva, csak az email címem ugyanaz 15 éve, telefonomhoz nem tud hozzáférni, hálisten!


Egy volt osztályt@rsam volt.


2019. ápr. 9. 18:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Túldramatizálod.

Egyébként meg jelentsd fel.

2019. ápr. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem dramatizálom túl, nekem hatalmas megszégyenítés, ha illet^kzelenek kezébe kerüpnek az üzeneteim, főleg az ilyen üzeneteim! Főleg ezekhez!
2019. ápr. 9. 19:13
 3/11 anonim ***** válasza:
Ne írj olyasmiket, amiket egyébként szégyellnél.
2019. ápr. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem az ellenségeimnek szánom a privát beszélgetéseimet, vagy akkor nekem is lenne jogom elolvasni az övéit!


Szerintem le is törlöm, nagyon félek, hogy bármikor megtörténhet újra!

2019. ápr. 9. 19:52
 5/11 Alex Fly ***** válasza:

A Facebook védelmét feltörni nem bűncselekmény, hanem csoda...

A szoceng elméletileg büntethető, de a büntető törvénykönyv nem tudja megvédeni a hülye usert a saját idiotizmusának a következményeitől.

Hogy mit lehet tenni? Mondjuk az accountjaidat úgy kezelni, hogy tudatában vagy: azokon keresztül értékes adatokhoz lehet hozzáférni.

2019. ápr. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem volt beállítva kétfaktoros hitelesítés, továbbá ismerte az email címemet, belépni kizárt, hogy be tudott volna.

De ez feltörés volt...


Most komolyan törölgessek ki mindent, mintha a nagy nyilvánosság bármikor látná, amúgy sem osztok meg soha semmit, pont ezért!!!!

Ez nagyon komoly bűncselekmény! Ha valaki kapott 1 év felfüggesztettet, azért, hohy valakit kamuból felregisztrált Tinderre, akkoe ez annál sokkal súlyosabb.

2019. ápr. 10. 11:29
 7/11 Alex Fly ***** válasza:

Ha valaki képes feltörni a világ egyik legjobban védett szolgáltatásátb az a milliárdos bevétel helyett nem az átlag huszonnyolcadik senki fiókjával fog szórakozni...

Szóval kizárt, hogy feltörés volt.

Miért olyan nehéz beismerni, hogy te voltál a legsúlyosabb biztonsági hiányosság?

Amíg nem jutsz el ennek felismeréséig, úgysem fogsz tenni ez ellen semmit és addig folyamatosan "feltöri" valaki az accodat...

Pedig egy lépést már látsz: a kétfaktoros azonosítás egy plusz védelmi szintet jelentene.

2019. ápr. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mert ennek a csajnak az én üzeneteim az érdekesek! Megfenyegetett, hogy egy haverja, meg fogja tudni az IP címemet is.


Másnap nem tudok belépni, meg ideböffent egy üzenetet, amit csak a Messengerből tudhat.


Pedig 4 éve semmi kapcsolatom nincs vele, a telefonomhoz se tud hozzáférni. Annyi hogy az email címem tényleg ugyanaz gyerekkorok óta.

2019. ápr. 10. 13:04
 9/11 A kérdező kommentje:
Amúgy meg nem olyan csoda, bapinta megtörténik bárkivel, ismerőseim között is.
2019. ápr. 10. 13:08
 10/11 Alex Fly ***** válasza:

Ha az a csaj valóban képes lenne feltörni az egyok legbiztonságosabb szolgáltatás védelmétb akkor nem a te üzeneteiddel foglalkozna, hanem felmarkolná a jól megérdemelt millióit és nem az osztálytársad lenneb hanem azonnal valamelyik piacvezető biztonságtechnikai cégnél lenne vezető pozícióban.

Ja és nem azzal fenyegetőzneb hogy "megszerzi az IP-címedet is" -ami egyrészt semeddig nem tart, másrészt pedig semmire nem menne vele...

Miért nem lehet megérteni, hogy nem "feltörte", hanem tőled szerezte meg a belépési adatokat? Javaslom nézz utánab mi az a szoceng...

2019. ápr. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!