Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben az esetben elállhatok a...

Ebben az esetben elállhatok a vételtől?

Figyelt kérdés

Felajánlottak a céges gépemet, hogy megvehetem.

Viszont én ma 2 hete felmondtam. A vásárlásra való igényt hamarabb jeleztem.

Viszont nagyon kevés fizut kaptam (jutalékos rendszerben dolgozunk).

Na most ha nem lett semmi írásba foglalva, csak egy email, hogy a gépet megvásárolnám, de már vagy 2-3 hete biztos. Akkor én most ettől jogilag elállhatok?


Nyilván az nem jó kifogás, hogy nem kaptam jó fizut és bosszúból elállok, de ha pl. apukám vesz egy gépet az jó lehet.



2019. ápr. 10. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Általában áron alul adják el.

Szerintem már nem is akarják neked eladni így, nyugi.

2019. ápr. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

általában igen,

de megkérdeztem egy szakértőt és kb annyit ér, tehát én annyiért is tudnám eladni + benne állna a pénzem.

2019. ápr. 10. 21:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Ilyen cikknél amíg nem fizetted ki addig elállhatsz persze. Ha én bemegyek a boltba leemelek valamit addig nem az enyém amíg ki nem fizetem, tehát vissza is rakhatom.


Meg sem kell indokolnod miért nem veszed meg, maximum annyit mondassz, hogy nem kell már és ennyi. Amúgy is felmondtál, nincs miért aggódnod.


Ha meg kötelezni akarnak, hogy vedd meg akkor jól röhögd ki és mond meg nekik, hogy menjenek polgári perre, ha akarnak, de utána te akkora kártérítést fogsz követelni, hogy zárhatják be magukat. :). De amúgy le se fogják szarni, hogy nem veszed meg, szóval nyugi.

2019. ápr. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sőt! Amúgy, ha megveszed akkor is visszaviheted 3 napon belül, és ha valami nem működik akkor garanciát is verhetsz rájuk. Hiába használt, hiába nem boltba vásároltad attól még kötelessége az eladónak szavatolnia azt, hogy a termék ugyanúgy működni fog, ahogyan kiadta a kezéből. ;).
2019. ápr. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!