Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha éjjel 3-kor betántorog egy...

Akoos kérdése:

Ha éjjel 3-kor betántorog egy részeg srác a kollégiumi szobámba, és én szíven szúrom egy késsel, akkor jogos védelem miatt nem vagyok büntethető, ugye?

Figyelt kérdés

Mivel "lakásba történő jogtalan behatolás" és éjjel történt, ezért úgy kell tekinteni, mintha az élet kioltására is irányult volna a támadás, tehát itt nincs szó a szükséges mérték túllépéséről.


Vagy csak akkor lenne jogos védelem, ha támadna is? És mi van ha én megijedek, és azért hiszem azt, hogy támad?



2019. ápr. 16. 08:07
1 2
 11/12 Drazicc ***** válasza:
Ha be tudod bizonyítani, hogy az életedre tört és sehogy sem tudtad ártalmatlanná tenni, nem tudtál kiugorni az ablakon, akkor megúszod. De az a helyzet, hogyha ilyen helyzetbe kerülnél akkor már nem tudnád szíven szúrni, túl gyorsan történnének a dolgok. Hacsak nem késsel a kezedben alszol, de abban a helyzetben még nagyobb gyanúba keverednél.
2019. ápr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
90%

Pont az a lényeg hogy éjszaka nem érvényesül az hogy egyenlő erővel kell nekimenned mert vak sötétben nem tudod felmérni a helyzetet vagy mit csinálnál? "jaj várjon betörő úr pillanat jaj hol a kapcsoló, várjon mindjárt, áh megvan, na hadd nézzem milyen fegyvere van? kés? jó várjon kimegyek a konyhába pillanat"

Ha a sötét lakásodban találsz valakit lehet nincs nála semmi, lehet lőfegyver van nála amit használni is tervez, megéri meghalni azért hogy hátha nincs annyira fegyvere?

2019. ápr. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!