Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közvetlen érettségi előtt...

Közvetlen érettségi előtt elveszett az 50 órát igazoló közösségi napló. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Maga a napló nincs meg, de magas minőségben, jól látható módon szkennelve, digitálisan eltárolva megvan. Az a másolat hiteles, tudom vele igazolni az 50 óra elvégzését, vagy még külön valahogyan hitelesítenem kell?

2019. ápr. 25. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Ne itt kérdezősködj, hanem minél hamarabb menj el az iskoládban ahhoz a tanárhoz/igazgatóhelyetteshez/igazgatóhoz, aki ezzel foglalkozik, és kérj tőle segítséget.
2019. ápr. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%

Reménykedni, hogy meglesz.

Nagy valószínűséggel nem fogják elfogadni, "Mert könnyen lehet hamisítani".

2019. ápr. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Amilyen könnyen lehet hamisítani okiratot, pecsétet és aláírást.
2019. ápr. 25. 19:55
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kár volt az egyest lepontozni, mert ez az egyetlen megoldás. Az iskolának kell elfogadnia a teljesítést, ők döntik el, hogy ez így érvényes-e. Ha például együtt volt a kérdező az osztálytársaival, esetleg tanáraival többször is, és emlékeznek rá, tudják tanúsítani, vagy felhívhatnak helyeket, ahonnan a pecsétek származnak. Ha a törzslapra és a bizonyítványba bepecsételik, hogy megvan, többé senki nem vizsgálja.
2019. ápr. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%
És nem Kréta iskolai alaprendszerrel dolgozik a sulid? Csak mert ott is vezetve van minden, az információk menüpontban a közösségi szolgálat fül alatt. Fiam is idén érettségizik, neki megvan a füzete, de most néztem, hogy tételesen fel van sorolva a digitális naplóban is minden, hol volt, mikor, hány órát, milyen tevékenységet végzett. Elvben itt is kötelesek rögzíteni és az éppen olyan hivatalos, mint maga a papír alapú füzet, hiszen csak az iskolának van jogosultsága és hozzáférése az iktatáshoz. Szinte mindenütt van e napló(általában most már Kréta), kizárt, hogy pont a T sulid ne használna valamilyen digitális verziót, ott meglesz minden. Az iskolád pedig a saját nyilvántartását elfogadja majd biztosan, nálunk ezen felül is rögzítve van számítógépben, így három helyen van meg, ha gond adódna. nem szeretik, ha bajlódni kell vele, de mivel saját jogkörben van a szolgálat teljesítésének igazolása és elfogadása, biztosan meg lehet oldani. Május 6-án kezditek az érettségit, tényleg nem tűnt fel eddig, hogy nincsen meg? Fiaméknak már hónapokkal ezelőtt le kellett adni, persze nyilván, ha valaki az utolsó percre is hagyott szolgálatot, annak ez nem volt opció, náluk a negyedik évre már nem maradt senkinek sem teljesítendő óra, több esze volt annál mindegyiküknek.
2019. ápr. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az idei tanévben fejezted be? Ha nem, akkor nincs gond. Minden év végén kötelesek elkönyvelni az adott tanévben teljesített órákat. Az a sárga kis füzet csak neked van, nem hivatalos dokumentum. Ezt az iskola vezetősége mondta nekem, mivel én is elvesztettem. Ha viszont csak idén fejezted be, akkor nem tudom mi az eljárás. Ez esetben fordulj minél hamarabb az iskoládhoz.
2019. ápr. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha felkeresnéd telefonon azokat a helyeket, ahol voltál, hogy gyorsan bemennél aláíratni? Én kinyomtattam egyszer újra, mert valami adminisztratív baj volt vele. Én mondjuk végig ugyanott voltam, és még messze volt az érettségi is. AZ iskoládban is érdkelődj. Lehet elfogadják azt is. Ha meg nagyon SOS esetleg egy közjegyzői hitelesítés? Az nyilván pénz persze. Nem tudom, hogy mennyire veszik ezt komolyan.
2019. ápr. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!