Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eladtam 2 hete 2 első féktárcs...

Eladtam 2 hete 2 első féktárcsák 5000ftért tegnap felhivott hogy nem jó mert hiányzik belőle egy darab. Itt megnéztem nem volt semmi baja. Köteles vagyok vissza venni vagy nem? Ja és 10000ft kér vissza meg megy a fenyegetés meg a többi.

Figyelt kérdés
2019. ápr. 26. 12:08
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsi nem jó kategóriára nyomtam rá
2019. ápr. 26. 12:12
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
nem.
2019. ápr. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm. Fenyegetőzik hogy lejön és akkor mi lesz... Én megnéztem azokat a féktárcsákat amikor itt voltak, semmi bajuk nem volt. Biztos hogy csak át akar baszni...
2019. ápr. 26. 12:26
 4/11 anonim válasza:
72%
Mi szerint zajlott az adás vétel? Szerződés? Vaterán keresztül vagy hogy?
2019. ápr. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Személyesen megnézte azt mondta hogy jó kifizette és vitte
2019. ápr. 26. 13:06
 6/11 anonim válasza:
11%
Akkor nem vagy köteles mivel nem törvényesen ment, de a NAV simán beleköthet.
2019. ápr. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Nav sem köthet bele, ha nincs bizonyíték és nem hivatalos.
2019. ápr. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
34%
Ha nincs bizonyíték, nem, de, ha bármi olyan van, akkor igen. Egyébként meg így meg sem történt.
2019. ápr. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

Hagyd, úgysem fog semmit csinálni.

Máskor meg ne üzletelj színesekkel.

2019. ápr. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%

Gyerekek. A NAV nem köt bele ilyenbe. Ez olyan, mint ahogyan eladod az autót. Az után nem kell adózni. Akkor van gond, ha üzletszerűen csinálod. Ha például naponta eladsz 10 féktárcsát hónapokon keresztül. De ez nem az. Ne beszéljetek már hülyeséget.


Mivel személyesen lejött, és megnézte, és a megnézés után vásárolta meg, ezért azt az állapotot fogadta el ami az átvételnél volt.


Megírhatod neki, hogy törvényileg nem vagy köteles vissza venni, hiszen Ő személyesen vette át a terméket. Azt is írd meg neki, hogy a fenyegetőzését már az ügyvédednek elmondtad. (Mégha nincs is ügyvédet, Ő erről nem tud, de behazudni belehet). Amúgy a fenyegetőzésért Te tehetsz feljelentést.


Másrészről. Ha lenne jogalapja, hogy visszatérítsd az összeget akkor is csak azt az összesget vagy köteles visszatéríteni, ami az ára. Illetve neki elsőnek vissza kell juttatnia a terméket hozzád olyan állapotban, ahogyan elvitte. A postaköltséget Ő fizeti és nem te.


Másrészt. Ha esetleg bírósággal fenyegetőzik, neki kell bebizonyítania, hogy az átvételnél is hibás állapotban volt, de ezt hogyan bizonyítaná be, hiszen akkor is láthatta volna? Ergo. Bármit csinál, te csak mosolyogva ülhetsz, mert semmi bajod nem lesz belőle.


Azt javaslom, hogy nyugodtan írd le neki amit mondtam és utána azt is tedd hozzá, hogy többet ne zaklasson téged ezzel, mert ha tovább folytatja akkor további lépéseket teszel ellene. (Ügyészségi feljelentés). Ha ezek után is irogatni vagy hívni fog akkor töröld le Online platformokról vagyis tiltsd le őket, és a telefonon is tudod a számát blokkolni. Ha utána is megtalál téged valahogyan akkor tényleg fordulj egy ügyvédhez akivel feljelentést tesztek, hogy hagyjon téged békén vagy Te magad mész a rendőrségre be. (Viszont, ha ügyvéddel csináldo ezt az egészet akkor a rendőrség vagy az ügyészség is komolyabban fog venni.) Az ügyvédeknek vagy egy presztízsük, így elfogják fogadni az ügyet, főleg, hogy Ő jogi formákon keresztül fogalmazza meg, míg te ha egyedül csinálod akkor lehet elutasítják.


Remélem segítettem.

2019. ápr. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!