Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogi következményei...

Milyen jogi következményei lehetnek annak, ha egy tanintézménynek vissza kellene adni egy diákigazolványt, de sajnos nem tudom, mert elvesztettem az egész irat tartómat és így nem tudnám visszaszolgáltatni?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 27. 12:41
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Elvileg ha írásban szólítanak fel a visszaadásra, megemlítik a büntetőjogi felelősséget az elmulasztásról és jobb esetben megnevezik az adott paragrafust amire hivatkoznak, így tudnod kell hogy pontosan mivel jár.


Saját példát mondok: tanulmány befejezése (2011) után levélben kértek, hogy adjam vissza a diákigazolványt. Nem tettem meg, és nem történt semmi azóta sem. Btk. azt mondja, hogy az elévülési idő a büntetési tétel felső határa vagy legalább 5 év, mind letelt.

2019. ápr. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

NYilatkozol arról, hogy az igazolványod elveszett.

Erre ők tovább nem érvényesítik és kész.

Amikor valaki elvégzi a középiskoláját akkor sem kell visszaadnia a diákigazolványát. Egyszerűen a következő félévben már nem lesz érvényes. Ahogyan az egyetemi tanulmányok során is, nem a diákigazolványt érvénytelenítik, nem visszaszedik, hanem nem kapod meg a szükséges érvényesítést a meglevő diákodra. A párom diákigazolványa itt van az asztalon, pedig már 5 éve megcsinálta a másoddiplomáját. Ennyi.

2019. ápr. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló nem tudom miről beszél..:DD

Ez messze nem büntetőjogi kategória de még csak nem is szabálysértés. Ott van rajta az érvenyességét jelző matrica, ha nem raknak rá újat nem lesz érvényes. Két okból szedik vissza: az egyik, hogy ne tudd kiskorúaknak eladni, akik ezzel piát vesznek vagy bulizni járnak (bár az érvényesítő matrica hiányában elvileg csak egy darab műanyag az egész); a másik meg a te személyes adataid védelme. De az égvilágon nem történik semmi ha nem adod vissza.

2019. ápr. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!