Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a következménye annak ha?

Mi a következménye annak ha?

Figyelt kérdés

Az én telefonom és Ip címem használják, a nevemben tevékenykednek, bűncselekményeket kennek rám, betegnek állítanak be, feltörték a facebookom, amit másokkal beszélgetek lefülelik és öngyilkosságra akartak rávenni, mivel tudták hogy halucinálok elvonási tünetektől. Ja és persze ha még nem említettem betegnek akarnak beállítani aki csak paranoiás. Mi a teendő és mi a büntetés? Feltételezem nem ingyen csinálják de szervezetten. Gyanúm szerint több nyelven tevékenykednek ellenem a háttérben. Szóval tegyük fel nem tévedek nem vagyok beteg és paranoiás sem. (Mivel akárki más már megőrült volna)

Ha ez van mi a teendő?



2019. márc. 14. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha ez komoly, akkor szerintem te tényleg beteg vagy. Bocs. kő keményen komolyan mondom. Egyáltalán nem akarlak rávenni arra, hogy legyél öngyilkos, hanem azt javaslom, hogy kérj orvosi segítséget.

Nem vagyok orvos, nem állíthatok fel diagnózist, de azért a leírtak eléggé tipikusak.


Tudod, a nagymamámnál olyan 50 éves korában megállapították, hogy üldözési mániája van, és kezelésre szorul. A nagymamám nagyon akaratos, az apám meg nagyon gyenge volt, így annyiban hagyta a dolgot, hogy a nagymamám azt mondja, hogy "ő nem hülye, márpedig azt mondják rá, hogy bolond". Egyre súlyosabb lett a betegsége, de annyira, hogy már azt hitte, hogy az emberek a 15 cm-es szellőzőnyíláson keresztül jöttek be, és ellopták a személyiét (amikor eldugta, az ellenségek elől, és elfelejtette, hogy hova) aztán amikor meglett: visszadugták. Meg az egyik szobából kihúzatta a falból a hálózati villanyvezetéket, mert biztos azzal figyelik meg.

És akárhova ment, akárhova utazott, természetesen mindenki megfigyelte, kiszúrta a berendezéseket, meg hogy melyik lakásból figyelik, utcán is ki figyeli stb.


És még sorolhatnám a durvábbnál durvább dolgait.


Idős korában egyszer elbeszélgettünk, és elmondta az ő szemszögéből, hogy azt mondta rá egyszer egy doki, hogy hülye... Én tudtam, hogy mi az igazság, és meg is mondtam neki kőkeményen. Megmondtam neki, hogy egyáltalán nem azt mondta a doki, hogy bolond, hanem hogy üldözési mániában szenved, és ezt mindannyian látjuk is rajta.

Egyszer rákérdeztem, hogy mégis mit gondol, miért figyelnének több százan a nap 24 óráájában rengeteg lakást fenntartva megfigyelés céljából egy idős nénikét, aki egész nap nem csinál semmit, csak ül az ágy szélén, olykor elmegy bevásárolni, és kb. ennyi? Mi benne az olyan fontos, az olyan gyanús, mit láthatnának, amiért figyelni kéne, mi az indíték?


És tényleg nem tudott ezekre válaszolni.


Szóval én is rákérdezek, miért akarnak téged több nyelven őrületbe, öngyilkosságba kergetni?

Biztos, hogy bárki bármilyen bűncselekményt rád akar kenni? És így tovább.

Amúgy meg ha a háttérből több nyelven szólnak hozzád, és késztetnek akármire, vagy mondanak akármit, akkor szerintem egyszerű a dolog: Készíts hangfelvételt a jellemző időszakokban főleg. Jegyezd fel, hogy mikor kezded a hangfelvételt, így tudod, hogy ha mondjuk 19:00-kor indítod a hangrögzítést, és 20:05-kor hallod a hangot, akkor gyorsan leírod az időpontot, de nem kapcsolod ki a hangrögzítést, hogy visszahallasd, vagy ilyesmi, hanem hagyod tovább. azt is leírod, hogy meddig tart, milyen hangos, milyen nyelv, mit mond, férfi, vagy női... és a végén tudni fogod, hogy elvileg a hangfelvételen egy óra öt percnél meg kell szólalnia a hangnak. Aztán ha nincs ott, akkor az nagyon arra utal, hogy hallucinálsz. Persze ebben az esetben nem elég az, hogy elkönyveled, hogy jó, akkor mindenképpen menj el a dokihoz, hiszen ez van. Később kitalálhatsz még valamit, hogy ez miért nem jó kísérlet.


Ez magától nem fog elmúlni, hanem erősödni fog.


Megjegyzem, nem vagyok abban biztos, csak sejtem, hogy ebben az esetben a visszahallgatott felvételen te nem hallucinálsz ugyanott.


Szóval próbáld logikusan átgondolni, hogy kinek állna érdekében és miért az, hogy ezt tegyék veled. Miért fizetnének egy rakás pénzt ezért. Ha meg akarnának ölni, nem lenne egyszerűbb "nekik" felbérelni EGY valakit, hogy lökjön a busz alá, mint hosszsan egy csoportot fizessen?

2019. márc. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát jó amúgy nyitva tartom ennek a lehetőségét is de meg mernék rá esküdni hogy eddig angolul se tudtam.
2019. márc. 14. 23:12
 3/5 A kérdező kommentje:
Reménytelen. Megyek és eszek egy fánkot.
2019. márc. 14. 23:13
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

"Ha ez van mi a teendő?"

Dobd el a telefonszámodat, hagyd abba a facebookozást és mindenféle internetes tevékenységet egy időre. Használj egy egyszerű feltöltős telefonszámot ha szükséges, de mindent intézz és beszélj meg személyesen! Ne küldözgess elektronikus üzeneteket, csakis vagy te magad mond el amit akarsz vagy írásban te add át az illetőnek. Ne hagyj lehetőséget arra, hogy visszaéljenek az adataiddal, egyebekkel.

És ne hangoztasd sehol amiket leírtál, mert pont ezzel fogod előre mindenkiben azt az érzetet kelteni, hogy paranoiás vagy.

Jegyezd fel egy naptárban részletesen, hogy mikor hol voltál és kivel beszéltél, mit csináltál, így pontosan tudod bizonyítani másoknak ha kell, hogy nem te voltál amikor esetleg meg akar valaki gyanusítani valamivel.

Majd pár hét múlva nézd meg az életedet, olvasd el amiket leírtál!

Mert gyanítom az fog kiderülni, hogy tényleg csak hallucináltál, tényleg csak képzeled, hogy ártani akarnak neked,. Viszont nem hinnéd el senkinek, csakis saját magadnak és csakis úgy, ha nem is volt mit manipulálni, mert nem facebookoztál, nem cseteltél, nem küldtél email-eket és nem volt mit felvenni rólad mert nem telefonálgattál.

Ha meg mégis történik olyasmi amiket leírtál, ezek ellenére, akkor kezedben lesz a bizonyíték, amivel feljelentést tehetsz.

2019. márc. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A fánkevésnek legalább van értelme, ha mértékkel csinálod.

Ha annyira parás vagy, akkor nem telefonszámot cserélnék a helyedben, hanem az okostelefonomat butára váltanám, általában minden okos cuccomat butára váltanám, és a számítógépet is csak a legszükségesebb dolgokra használnám. Bár azt gyanítom, hogyha beteg vagy, akkor ez sem lesz megoldás, hiszen az ok nem szűnik meg: a "megfigyelők és az ártani akarók" jönnek majd személyesen, a testüket is észreveszed. Lehet, hogy csak egy árnyék, lehet, hogy egy kábel...


A nagymamám pl. éjjel időnként fénycsóvákat látott mindig a plafonon. Én is láttam, amikor nála aludtam. Csak ő ebből azt vette le, hogy azok ártó dolgok, míg én tudtam, hogy csak egy autó vényszórója. Nagymamám a villanásokkal is így volt, és ha keményen kötöttem az ebet a karóhoz, hogy nézzen már oda, senki nem akar neki ártani, csak ablakot mosnak szemben, és tükröződik az ablakon a nap, akkor nagy nehezen elhitte, de a rosszindulatot akkor is továbbra is fenntartotta: miért úgy csinálja, hogy rá villanjon.


Annak örülök, hogy nem zárod ki a lehetőségét, hogy legalább idáig eljutottunk. Akkor még van remény, hiszen képes vagy logikusan gondolkozni. Bár a skizofrénia és sok más mentális betegség egyáltalán nem zárja ki az intelligenciát, viszont egyáltalán nem jár betegségtudattal. Szóval ha adsz 1% esélyt, hogy hátha, és ennek az 1%-nak a kivizsgálását megteszed, akkor az már fél siker. Ha kiderül, hogy nem vagy az, akkor annyival előbb leszel, ha meg az vagy, akkor kiderül, hogy nem akarnak az emberek üldözni, és már ennyivel is előrébb vagy. Egyébként szerintem pont az segítene a mentális állapotodon, hogyha emberekkel vennéd fel a kapcsolatot. Akkor legalább megismernéd mások szemszögét is bizonyos dolgokról. Pl. lehet, hogy te valamit pirosnak látsz, de ha mindenki zöldnek körülötted egymástól függetlenül, akkor lehet, hogy mégis te vagy színtévesztő, és nem olyan rossz az, ha ez kiderül. Persze ez csak egy sarkos triviális példa.


Viszont azt nagyon javaslom, bár nem tudom, hogy ez rád mennyire vonatkozik, csak nekem az a vélelmezése, hogy általában az üldözési mániások nagyon fogékonyak az összeesküvés-elméletekre.

(Azért te is kicsiben valami ilyesmit írtál le, bár célt nem fogalmaztál meg.) Szóval az összeesküvés-elméletekkel az a gond, hogy ha igaz is lenne, tök fölösleges foglalkozni vele, mert úgysem tudsz mit tenni ellene, nem tudod kivédeni, felkészülni. Ha jönnek az UFO-k, akkor jönnek az UFO-k, akkor akkor legalább ne rágd a körmöd. :D Viszont remek szellemi muníciót nyújt a mentálisan beteg embereknek.

Szóval művészetterápiát javaslok, az az egészséges embernek is hasznára van, kirándulj, természet, társaság, sport... és menj el orvoshoz.

2019. márc. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!